Home / Genel / 72.Koğuş..

72.Koğuş..

Orhan Kemal’in baş yapıtlarından biriydi.Yıllar önce okumuştum.Ama bu akşam izlediğimde,vallahi hiç hatırlayamadım.Çok farklı geldi..Kitabında hiç kadın yoktu diye anımsıyorum, filminde ise kadın mahkumlarda vardı..

En iyisi ben bu kitabı alıp birkez daha okuyayım ileride.

2. dünya savaşı yıllarında geçen cezaevindeki görüntüler,ürkütücüydü..Yaaa bu kadarda olmaz dedirtti,bazı arkadaşlarıma..Vallahi ben yinede olabilir diye düşündüm.Birden Sinop Cezaevi geldi gözümün önüne.Oradaki zindan,hücreler biran hafızamda canlandı, neden olmasın dedim..

Cezaevindeki,yaşantı,savaşın  yarattığı yoksulluk, içerideki insanların beklentisi, umutları…Çok duygu yüklü iç karatıcı bir filmdi.İçim burkularak izledim.Yalnız şu bir gerçek ki, gerçekten çok güzel rol yapıyorlardı sanatçılar. Başrollerde,Yavuz Bingöl ,Kerem Alışık ve Hülya Avşar vardı.Bu gecede son gösterimiymiş, tesadüfen öğrendikte gittik.

Yarın film değişiyor.Çınar Ağaçı geliyor.O da çok güzel görünüyordu frangmanında.Ne kadar süre oynayacağı belli değil.Kaçırmayın derim.Biz de ilk fırsatta gideceğiz.

Haydi  hepinize sinemalı güzel günler diliyorum.

 

Hakkımda Nilgun

Sinop'ta yaşayan, Sinop'lu bir bayanım. Gezmeyi, yüzmeyi, konuşmayı, sosyal aktiviteleri çok severim. İnsanlara yardımcı olmak beni çok mutlu eder.Ve tam bir Sinop Aşığıyım. Bu kadar yeterli mi?)))

İlginizi Çekebilir

Bir olay daha…Bakın ne geldi başıma! 05394189689

İyi akşamlar sevgili okuyucularım. Aslında bugün planımda yazmak yoktu, ama başıma önemli bir olay gelince …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir