Home / Genel / Beyaz Kardelen Anaokulu- Sinop…

Beyaz Kardelen Anaokulu- Sinop…

Çok tatlı bir heyecan içinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramına hazırlanıyoruz.Hayırdır inşallah şimdi nereden çıktı bu diyeceksiniz..Küçük çocuğumda yok değil mi?))))

Hemen anlatayım efendim. Geçen akşamların birinde posta kutuma mail geldi.Telvin Tiyatrosu Sanat yönetmeni Gülbahar Hanım’dan.Kendisinide yaptığı etkinliklerden tanıyor ve beğeniyordum. Mailinde benden çocuk masallarından birini seslendirmemi istiyordu. Tabii işin içinde çocuklar olunca hayır diyebilirmiyim,diyemedim.))) Ve bir masalı, benim evimde kayıt yaptık, diğer masal içinde, ben bugün Özel Beyaz Kardelen Anaokulu’na gittim.

Nasıl güzeldi anlatamam.Kendimi 7 cüce değilde,sanki 38 cücenin kaldığı eve gitmiş gibi hissettim.)))))

Minicik masalar,minicik sandalyeler, minicik yataklar… Ve minicik çocuklar…Hem de hepsi birbirinden şeker ve akıllı.))))

Daha ben oturur oturmaz biri hemen kucağıma atladı.)))Biraz sohbet ettik.

Sonrada vakit geçirmeden hemen çalışmalarımıza başladık. Ve gerçekten süper yetenek bunlar.Uyuyan Güzel masalını seslendirdik beraber. Bir güzel rol yapıyorlar anlatamam. Hepsi geleceğin tiyatrocuları olacak.))))

Daha sonra yaptıkları etkinliklere biraz göz attık.Sonra beraber yemek yedik.Yemekten önce dualarını ettiler ve amin dediler ve başladılar yemeğe))))


Beyaz kardelen Ana okulu ncabaci

3- 6 yaş grupları arasındaydı çocuklar.Okul 2005 de kurulmuş.38 öğrencisi var,3 öğretmen,1 ahçı, 1yardımcı eleman ve servisleride var. Ayrıca İngilizce, beden eğitimi ve tiyatro dersleri alıyorlar.Bu arada ihtiyaçınız olur düşüncesiyle size telefonlarınıda vereyim. 0368 2610628.Kurucusu Nuran Eyüpoğlu,bu bilgileri verdi.

Yemekten sonra birde bana süpriz yapmazlarmı.))))Uyuyan Güzel’deki tatlı cadı)))))bana bir buket çiçek verdi.)))))Çok mutlu oldum.))))

Uykuya yattılar öğretmenleri masal okuyacaktı,dedim bugün onlara Nilgün Teyzeleri okusun.))))Ve ben okudum. Hepsi dinlediler, sonra haydi iyi uykular değip öpücük yolladım herbirine ve  ayrıldık.))))

sesli masal-beyaz kardelen anaokulu ncabaci
Çok şekerlerdi yaa…. Vallahi birden eski günlere gittim.Çalıştığım yıllara.Ahh ahhh ben işe gideceğim çocuğum anaokuluna…Gitmez,binbir dil dökerim ağlar…Ne günlerdi yaaa. Hele birgün kızımla inanın Türk Flimi çevirmiştik sanki.O gün inat etti gitmeyeceğim diye. Kapıyı kapatıp kollarını açtı…

Başladı anneciğim beni kimlere bırakıpta gidiyorsun, ben seni çok özlüyorum diye ağlıyor.Ben ağlarım, o ağlar iki gözümüz iki çeşme…Sarıldık birbirimize..Sonra başka çarem yoktu, bir yolunu bulup kaçtım.((((Tabii düşünün o gün iş yerimde, nasıl çalıştığımı… İşte her anne baba ilk günler yaşıyor böyle olaylar..

Ama yinede çok şanslıyız böyle imkanlarımız var. Değerli öğretmenlerimiz var. Emin ellere bırakıp gidiyoruz çocuklarımızı…

Evet hepinize iyi akşamlar…Çocuklarım sizlerede iyi geceler.)))))Uyumadan önce söyleyin annenize size web sayfamdan bir masal seçip dinletsin öyle uyuyun tamam mı?)))))Sizleri seviyorum,çok ama çok tatlısınız…Yine görüşelim olur mu?)))))Muncukkkk…Herbirinize…..))))))

Not: Şimdi sinemadan geldim.72.Koğuş’u izledim.İzlenimlerimi yarın yazacağım.Bu akşam geç oldu, şimdi hepiniz mışıl mışıl uyuyorsunuzdur. Ama bana söz verin, yarın gece yatmadan önce, bir masalımı dinleyip, öyle uyuyun tamam mı? )))))))

Hakkımda Nilgun

Sinop'ta yaşayan, Sinop'lu bir bayanım. Gezmeyi, yüzmeyi, konuşmayı, sosyal aktiviteleri çok severim. İnsanlara yardımcı olmak beni çok mutlu eder.Ve tam bir Sinop Aşığıyım. Bu kadar yeterli mi?)))

İlginizi Çekebilir

Bir olay daha…Bakın ne geldi başıma! 05394189689

İyi akşamlar sevgili okuyucularım. Aslında bugün planımda yazmak yoktu, ama başıma önemli bir olay gelince …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir