Home / Günlük / Sinop Yalı Kahvesi….
DSC00437

Sinop Yalı Kahvesi….

 

4 gün İstanbul’da kalınca Sinop’u bir özlemişim , bir özlemişim anlatamam. Bugün soluğu Yalı Kahvesi’n de aldım. Deniz pürüzsüzdü, ara ara geçen kayıklar denizin üstünde hafif çırpıntılar meydana getirse de, gelin gibi süzülüp gidişlerini izlemek, büyük keyif veriyordu insana..

Ve  güvercinler… Atılan her bir simit parçasının peşine düşen , bazen kavgada kazanılan, bazen tek başına rahat rahat  yemenin keyfini çıkaran, çıtır simitleri minicik  gagalarıyla, midelerine indiren  güvercinler….

Ve çaylarını yudumlayan,çekirdeklerini çıtlatan, güneşin iç ısıtan sıcaklığında, sohbetlerini sürdüren insanlar….

Ve ben… .. Omzumda çantam, iki elimle tuttuğum yeni fotoğraf makinamla, size bu görüntüleri yakalamaya çalışıyordum.)))))

Epey bir resim çektim bugün.. Ha bu arada Utku’yu da(pop star)  gördüm.)))Maşallah yine her zaman ki gibi yakışıklı ve kibardı.Biraz sohbet ettik.)))

Ve baharın geldiğini daha iyi duyumsadığımız çiçek resimleriyle, bugünkü çekimleri bitirdim…

Sinop’u özleyenler veya Sinop’un Yalı Kahvesi’nin önünü merak edenler….O zaman ne yapacaksınız????Hem resimlere  bakacak ,hem de videoyu izleyeceksiniiiiiiiiiiiiiz.))))Haydi iyi geceler..

 


Sinop Yalı Kahvesi önü ncabaci

SİNOP YALI KAHVESİ ncabaci

Hakkımda Nilgun

Nilgun
Sinop'ta yaşayan, Sinop'lu bir bayanım. Gezmeyi, yüzmeyi, konuşmayı, sosyal aktiviteleri çok severim. İnsanlara yardımcı olmak beni çok mutlu eder.Ve tam bir Sinop Aşığıyım. Bu kadar yeterli mi?)))

İlginizi Çekebilir

İyi akşamlar sevgili okuyucularım.. Nasılsınız, nasıl geçti hafta sonunuz.? Ben iyiyim çok şükür çalışmaya devam. Hani demiştim ya hayatıma biraz düzene koyup bazı şeyleri çıkartmam gerek diye, ama kıyamadım hiçbirini çıkartmaya. Hepsi beni çok mutlu ediyor ne yapayım. 	Konservatuvar çalışmalarımızda gecen Cuma gecesi başladı. Şefimiz yine birbirinden güzel 6 eser verdi bize.Arkadaşlarla da çok özlemişiz birbirimizi hoş sohbet geçti yine gecemiz. Bu sene aramıza 9-10 yeni arkadaş katıldı. Onlarda hoş gelmiş sefa getirmişler.:))) Resim kursumda iyi gidiyor.1,5 gün olduğuna seviniyorum. Hele hocayla birlikte çalışmak çok güzel. Yeni şeyler öğrenmeye çalışıyorum. Dün bütün gün yağmur yağdı, bugünde artık soğuğu hissettik. Ama yinede sanki açacak da denize gireceğiz gibi bir his var içimde.)))Hala denizden kopamadık. Ama olsun artık bizimde bir havuzumuz var ama değil mi)) Bugün akşam üzeri yürüyüşe çıktım. Hava durgundu epey de yürüdüm. Bir şey dikkatimi çekti, inanın yol boyunca rastladığım sadece 6kişi Türkçe konuşuyordu, diğerleri hep yabancıydı, bizlere de çok benzedikleri için Türk sandıklarımda, yabancı dil konuşunca şaşırdım kaldım. Ben de diyorum ki, Sinop’ta artık kimseyi tanımaz oldum. Meğer yabancılar artmışta ondan. Empati yaptığımda durum çok korkunç, Allah yardımcıları olsun. İnşallah şu savaşta biran önce bitsin. Bu arada önümüzde ki hafta uzunca bir tatilimiz var biliyorsunuz. Ama ne yapıyorsunuz??? Hiçbir yere gitmeyip oyunuzu kullanıyorsunuz.1 oydan ne çıkar demeyin, çok şeyler çıkacağını bilin.  Şimdilik iyi geceler.

1 oydan ne çıkar!!!!!!

İyi akşamlar sevgili okuyucularım.. Nasılsınız, nasıl geçti hafta sonunuz.? Ben iyiyim çok şükür çalışmaya devam. ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir