Home / Günlük / Bir doğum günü daha…Ve SİNOOOOP…

Bir doğum günü daha…Ve SİNOOOOP…

Günlüklerime yetişemez oldum. Günlük değilde iki günlük birden mi yazsam acaba.))))

Nasılsınız arkadaşlar,keyifler yerinde mi?

Sinop’ta bugün hava bayağı güzeldi.Hatta sıcakdı desem yeridir. İlk kez doğru dürüst denizde yüzdüm.Ne ise ben bugünden deği önce dünkü doğum gününden bahsedeyim. Arkadaşımızın doğum günüydü,süpriz partimizi hazırladık. Pastalarımızı yedik,oturmamız çok güzeldi, birazda Norveç anılarımızdan bahsettik ve özlem giderdik.

Akşam havanın güzelliğinden istifade eşim teknede yemek yiyelim dedi, ben de duran teknede yiyeceğiz sandım. Meğer denize açılacakmışız,bu daha kulağa hoş geldi tabii. Ne de olsa bana resim çekme fırsatı doğuyordu. Havada bir güzel,rüzgar yok,Sinop karşımda tüm ihtişamıyla duruyor.))))Ya  o kadar çok yer gördüm, cenneti anımsatan yerler gördüm, ama illede Sinop diyorum.Napayım seviyorum bu şehri.))))

Ayışığı mevkiinde demir atıp yemeğimizi orada yedik,sonrada Sky Kulübünün önüne demir atıp ışıl ışıl parlayan sahili seyrettik.))))Bu arada gezinti teknelerinin her biri ışıklarla süslenmiş, gelin gibi kırıta kırıta süzülüyorlardı denizin üstünde.

Bir teknede yazıyordu 1 saat,kişi başı 5tl diye vallahi çok iyi fiyat geldi bana,arkadaşlarla değerlendirmeli.Terkne kullanma belgem var ama,ben hala başka bir tekneyi kiralamayı düşünüyorum. Çık çık çıııkk çok ayıp.)))

Dün akşam dalga kırandaki fener yanmıyordu. Yetkililere duyurayımda fenere ampul taksınlar.

Sinop Tarihi Cezaevi, Sinop Kalesi ışıkların dansıyla daha bir güzel göründü gözüme. Eve gelir gelmezde hemen Kopenhag’ı anlattım size ve resimleri hazırladım. Vallahi saat 2.00 ye geliyordu yattığımda.

Yurt dışında birsürü resim çekmişim,hepsini incele seç,çok zor çoook.)))Ama ben zoru seviyorum galiba.)))))

Haydi dünü bitireyim artık ,bugüne geceyim…Yok ama yaaa, bugünü de yarın anlatayım olmaz mı.?

Olur oluuur, bal gibi olur.)))))Haydi iyi geceler…Sinop çok güzel bu akşam, kaçırmayın bu güzelliği haydi sahileeee.))))

Heyyyy uzaktakileeeeeeeeeeer, çektiğim kısa metrajlı videolarımı izleyerek Sinop’u görebilir, bilenlerde bakarak, hasret giderebilirler…Tamam tamam teşekküre gerek yok,rica ederim, size can feda)))))

Sinop’ta akşam. ncabaci

Sinop’ta gün batımı. ncabaci

Hakkımda Nilgun

Sinop'ta yaşayan, Sinop'lu bir bayanım. Gezmeyi, yüzmeyi, konuşmayı, sosyal aktiviteleri çok severim. İnsanlara yardımcı olmak beni çok mutlu eder.Ve tam bir Sinop Aşığıyım. Bu kadar yeterli mi?)))

İlginizi Çekebilir

Havza Ancere Otel…

İyi Pazarlar… Tabii bu lafın gelişi, daha dün geceden beri Tv karşısında Hollanda –Türkiye gerilimini …

4 Yorum

  1. Teşekkürler Nilgüncüm Biz de yeni geldik, Sinop’u telefonda anlatmak yerine sayfanı gönderdim dışardakilere. Mehtap bizden harikaydı erken dönmüşsün galiba, mehtap resmin yok:)))) Resimler uzaklara gidiyor ona göre çekmeyi ihmal etme.Sevgiler.

  2. Hoşgeldiniz. Benden de size kocaman sevgiler.)))Mehtabı ben görmedim ,demek ki erken dönmüşüz.)))

  3. Nilgün hanım tebrikler.Makine kalite olunca fotoğraf ve karelerde konuşuyor yani..

  4. Çok motive edici yazmışsın, teşekkür ediyorum. Devamlı çeke çeke öğreneceğim herhalde.Güzel yorumların için teşekkürler.))

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir