Home / Genel / Rast gele…

Rast gele…

İyi Bayramlar…

2. günde bitmek üzere nasıl geçiyor bayramınız?Gelenler ,gidenler çok mu?

Kapıya gelen çocuklara şeker mi veriyorsunuz, çikolata mı.?))))

Sabah her zaman ki gibi erken kalktık,okudum ölmüşlerimize,dualar ettim.Aslında 30 Ağustos ZaferBayramınada gitmeyi düşünüyordum ama ,şeker bayramına denk gelince gidemedim. Bu arada cruise gemisi geldi aynı saatlerde. Ziyaretimize  önce kabristandan başladık. Annem,babam ,kayınvalidem ve diğer yakınlar. Biraz temizledik,yıkadık, ilk onlarla bayramlaştık anlayacağınız.

11.00 gibi yaşayanların ziyaretlerine gittik.))) 5-6 yer ziyaret ettik. Daha sonra da bize gelmeye başladılar. Gelenlerin ayaklarına sağlık,dostları görmek güzel şey.

Havada bir sıcaktı anlatamam ,bir ara güneş yoktu ,serin geçecek galiba diye düşündüm ama,malesef çok sıcak oldu.

Sinop yine dolu. Epey turist gelmiş.Bu arada birçok da tur otobüsleri geliyor.

Akşam saat 23.00 gibi yağmur yağdı,zaten şimşek çakmasından yağmurun geleceği belliydi.Ama bizi pek etkilemedi,parkta şemsiyeleri açınca biz çayımızı içmeye devam ettik.

 

 

Dün gece, Arma Cafe Bar’da boru dansı yapan  2 show girl vardı. Onları görünce uykum açıldı.))) Zaten malum müziğin sesinden uyumak zordu. Biraz onları izledim.Hep aynı figürler. Onları izlerken aklıma Vay Arkadaş filmi geldi.Orada da boru dansı yapan kız vardı, onun videosunu izleyen ve daha sonra da kızı gören  adam, afedersiniz sizi bir yerden tanıyor gibiyim ,siz su tesissatçısı mısınız demişti. Çok gülmüştük .)))))

Dün akşamda kızları izleyen, kalabalık bir grup vardı. Devamlı telefonla fotoğraf çektiler.İzleyenler halinden pek memnundu.

Saat 4.30 gibi kavga sesleriyle uyandık yine. Eee malum ramazan bitti içki faslı başladı.Ne olduğunu tam anlayamadık,polisler  müdahale etmişlerdi. İnanın o saatte bile caddeler insan doluydu. Acaba saat daha 22.00 mi, ben mi yalnış görüyorum diye düşündüm..

Boru dansı-sinop ncabaci

Malum, içki şişede ki gibi durmuyor..Bazıları dozunu ayarlayamayınca sonuçta kavga gürültüyle eğlenceli geceler son buluyor.

Geçenlerde  Gazetede okudum. İçki en çokta kadınları etkiliyormuş.İçki, beyin hücrelerini öldürdüğü için, sağlıklı düşünemiyorlar,hayallerinde ki düşüncelerini gerçek sanıyor ve yorumluyorlarmış..Gerçekten de doğru, tanıdığım böyle biri var malesef.(((

Lütfen dikkat diyorum. Bayanı veya erkeği fark etmez,alırsanızda dozunda alın.Zararı hem size ,hem de çevrenize oluyor. Bilerek zehirlemeyin kendinizi..

Bugün yine sıcak bir gündü,ziyeretlerimize devam ettik,sonrada palumut avına çıktık ama, hiç tutamadık.

Bugün 24.00de yasak kalkıyor ve koca balıkçı tekneleri ağlarını hazırlıyorlardı.

Ben onlara’’ Haydi rast gele diyorum’’ ve size de şeker tadında bayramlar diliyorum. Kendinize ve sevdiklerinize iyi bakın….Hoşçakalın…

Hakkımda Nilgun

Sinop'ta yaşayan, Sinop'lu bir bayanım. Gezmeyi, yüzmeyi, konuşmayı, sosyal aktiviteleri çok severim. İnsanlara yardımcı olmak beni çok mutlu eder.Ve tam bir Sinop Aşığıyım. Bu kadar yeterli mi?)))

İlginizi Çekebilir

TIDBAU…. BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ

TÜRK İŞARET DİLİ İLE BARİYERLERİ AŞIN VE UZLAŞIN PROJESİ (TIDBAU) BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ  Merhaba arkadaşlarım; Hayatım …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir