Home / Genel / 3.RAMAZAN AYI ETKİNLİKLİKLERİ…

3.RAMAZAN AYI ETKİNLİKLİKLERİ…

Ramazan geldi hoşgeldi. Bana hoş geldi vallahi,size nasıl geldi?İlk 2 gün evde geçirdim bir sorun yoktu, ne açıktım ne susadım. Ama dün sabahtan hastaneye, öğleden sonra da toplantıya gidince susadım. Zaten inanın hiç açıkılmıyor.Yani ben açıkmıyorum açıkça.Saat 3.00 de sahura kalkıyorum. Hafif kahvaltı türü şeyler yiyorum, sonrada niyet edip yatıyorum. Şansımıza ilk 2gün de güneş yoktu, herşey yolunda gitti.

Bu arada dün Eski Devlet hastanesine gittim. 4 gün önce bazı bölümler açılmış. Doktorlar görev yapıyordu. Mesela cildiye, psikolog, çocuk ,kadın doğum,aile hekimi,(obezite2 hafta sonra açılacak dedi,aile hekimi),bölümleri vardı.Tabii daha, çoğu kişi bilmediği içinde, kalabalık değildi.Cild doktoru, dönüşümlü olarak orada görev yapacaklarını söyledi. Tüm doktorlar için geçerlimi bilmiyorum. Yani gittiğiniz özel bir doktorunuz varsa , önce nerede olduğunu öğrenip öyle gidiniz.

Ben de zona olmuşum.((((Allahtan ağrılı değil. Doğru ilaçlara başlayınca durum düzelmeye başladı. Şimdilik sorun yok.

Bu arada iftardan sonra yürüyüşlerimize başladık. Çok iyi geliyor,uzmanlarda yürüyüşün önemini sık sık vurguluyorlar. Siz siz olun yürüyüşünüzü ihmal etmeyin.

3. Ramazan Şenliklerinin, dün resmi açılışını yaptılar .)))Bu sefer ki yeri , Sinop Kalesinin hemen dibi, Atatürk  Anıtının yanında yapılıyor.Pazartesi, Salı, Perşembe günleri yitirdiğimiz sineme sanatçısı Sadri Alışık filmlerine yer verilecek,Çarşamba ,Cuma ,Cumartesi günleri de,Telvin Sanat Atölyesi etkinlikleri ve fasıllar,söyleşiler,gerçekleşecek.

Dün akşam, tiyatro gösterileriyle birlikte,Sinop Belediye Konservatuvarının katkılarıyla, Utku   ve Burak çıktı. Protokol vardı.Ben de Utku ve Burağ’ı izledim. Utku’nun dişi ağrıdığı için programı kısa sürdü,buradan geçmiş olsun dileklerimi ileteyim kendisine.

3. Sinop Ramazan Etkinlikler-UTKU ncabaci

Bugün hava rüzgarlı ,uzakta beyaz köpükler görüyorum.)))Havanın böyle oluşu çok işime geliyor.)))

Ha bu arada Sinop geceleri tam ramazan havasına girmiş. Birçok eğlence yeri kapalı,turistler gitmiş.Yollarda rahat yürünüyor. Temmuz ayındaki kalabalık,dibe vurmuş durumda.Bu durum ramazan ayının etkisinden tabii.

Bu arada Karakum yolunda yürüdüğünüzde ,kaldırımlar çok kötü, bazı yerler çökmüş durumda. Hele bir yer varki…..Romantik İsmail’in oraya gelmeden kadırımdaki kanalisazyon üstü demiri bir ayak girecek şekilde çökük. Yetkililere buradan seslensem sesini duyurabilirmiyim acaba.?Lütfen o ızgarayı yaptırınız, o kısım aydınlıkta değil, birinin ayağı girse mazallah kırılır.

Bu akşam inşallah, o göçüğün resmini çekip koyayım, daha etkili olur sanırım.

Felaketler gelmeden önlenmeli,yoksa bir kişinin canı yandıktan sonra değil..

Bu arada benim göremediğim eksiklikleride sizlerden bekliyorum. Burada yayınlayıp,yetkililerden giderilmesini isteriz.Maksadımız daha güzel bir Sinop.

İsteyenin bir yüzü kara ,vermeyen zenci.)))))

Yapıcı olalım ve bizlerde üzerimize düşen görevleri yerine getirelim, öyle değil mi ama.?

Sevgiler Sinop’tan.Tekrar hayırlı ramazanlar hepinize.))))

Kalbinizden sevginiz,beyninizden güzel düşünceleriniz eksik olmasın.Sizler birileri için ne düşünüyorsanız , Allah’ta size 100 katını versin..Amiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin.)))))

 

 

Hakkımda Nilgun

Sinop'ta yaşayan, Sinop'lu bir bayanım. Gezmeyi, yüzmeyi, konuşmayı, sosyal aktiviteleri çok severim. İnsanlara yardımcı olmak beni çok mutlu eder.Ve tam bir Sinop Aşığıyım. Bu kadar yeterli mi?)))

İlginizi Çekebilir

Bahçeşehir Musiki Derneği….18 Mart……

Tesadüfen öğrendim, 18 Mart Şehitleri anma gününde, İstanbul’dan Bahçeşehir Musiki Derneğinin geleceğini. Hemen de biletimi …

3 Yorum

  1. AMİNNN 🙂

  2. Ramazan Etkinlikleri

    Allah herkese bu güzel günlerin kıymetini bilmeyi nasip etsin..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir