Home / Genel / Bir Günlük Müze….Sinop Bienali..

Bir Günlük Müze….Sinop Bienali..

17 Eylülde açılan Bir günlük Müze’ye, bugün gittik en nihayet. 17 Kasım’a kadarda açık.Eski Sinop Cezaevinde sergileniyor.

Sinop’luların eskilerden günümüze gelmiş, resimleri,ev eşyaları,anıları sanki bir bohçanın içinde gelmiş ve açılıvermiş cezaevinin bir kovuşunda. Bir Sinop’lu olarak eski resimlere, kaplara, el yapımı eşyalara,örtülere,teknelere baktıkça,özlem duymadan yapamadık. Bu arada görsel olarak,Sinop’u anlattırmışlar,mesela Günsel Diri, eski Amerikan Üssünden bahsetmiş. İngilizce anlatmış, Türkçe alt yazı geçiyor ekranda ,istersenizde kulaklık takıp İngilizce dinleyebiliyorsunuz.Romantik İsmail,Almança anlatmış,nokul tarifleri ve resimleride var.

Bu arada ikinci kata çıkmadan hemen girişte, bir sinevizyon gösterisi izleyebilirsiniz.

 

Yine 2. Katta çoçukların yaptığı oyuncaklardan bir köşe var. Eski koltuklar, kitaplar, eski eşyaların resimleri…Bunları getirenlerin isimleri ve kısaca anılarıda kağıtlara not edilmiş.Hem inceliyor,hem de kısa kısa notları okuyorsunuz.

Çıkışta da nasıl bir Sinop görmek isterseniz veya ne hayal ediyorsanız bir not yazıyor,Geleceği Biriktirmek adına kutuya atıyorsunuz…

Ne güzel…. Sinop’lu ve Sinop dışından gelen birçok sanatçı ve öğrencilerin katkılarıyla oluşturulan bu fâliyetler, Sinop’a birçok değer kazandıracak ve eminim geleçekte yeni nesile bırakacağımız güzel şeyler olacaktır.

Emeği geçen herkese  sonsuz TEŞEKKÜRLER… İyi ki varsınız…

Hakkımda Nilgun

Sinop'ta yaşayan, Sinop'lu bir bayanım. Gezmeyi, yüzmeyi, konuşmayı, sosyal aktiviteleri çok severim. İnsanlara yardımcı olmak beni çok mutlu eder.Ve tam bir Sinop Aşığıyım. Bu kadar yeterli mi?)))

İlginizi Çekebilir

Bahçeşehir Musiki Derneği….18 Mart……

Tesadüfen öğrendim, 18 Mart Şehitleri anma gününde, İstanbul’dan Bahçeşehir Musiki Derneğinin geleceğini. Hemen de biletimi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir