PAZAR YERİ AÇILDI…

Merakla beklediğimiz Pazar yeri bugün saat 14.00de açıldı.Açılışta  eski ve yeni millet vekillerimiz,valimiz,belediye başkanımız,kurum amirleri ve halkımız vardı.

Şehit cenazesinden sonra, halkımızın en büyük katılımı bugün gerçekleşti.

Pazar yeri 3 bölümden oluşacak. Şimdi ancak 1. Bölüm bitmiş,2.bölümüde en kısa zamanda bitireceğiz sözünü, Sayın Engin Altaylı verdi.

blankblankblankblankblank

Valimiz ve belediye başkanımızda konuşma yaptılar. Kurban kesildi ve açılış yapıldı.

Hepimize hayırlı uğurlu olsun. Artık köylerinden gelen pazarcılar yerlerde değil,ürünlerini masa üstlerinde sergileyecekler. Birde özellikle eskiden olduğu gibi file kullanılmasını rica etti belediye başkanımız. Ve naylon poşet değil, yarından itibaren kese kağıdı kullanılmasını sağlayacağız dedi.

Şehir suyunun 2012 yılında gayet rahat içilebileceğini, kanalizasyon ve mezbaha sorununu da bu yıl içinde halledeceklerini söyledi.Eskiden kalan buz hanenin de, kültür kompleksi olacağının müjdesini verdi.

Bu arada, Pazar yerinin içinde, muhtarlar ve zabıta için özel yerler yapılmış ve bir de mescit var.16 adetde dükkan yapılmış.

Pazartesi Perşembe,bu binada,Çarşamba Pazar günü eski Pazar yerinde ve Cumartesi günüde Gelincikte Pazar kurulacakmış.

İşte böyle sevgili günlük..Yarın sabah yeni Pazar yerimizi bir ziyaret edelim bakalım..Şimdiden hayırlı alışverişler..

Hakkımda Nilgun

blank
Sinop'ta yaşayan, Sinop'lu bir bayanım. Gezmeyi, yüzmeyi, konuşmayı, sosyal aktiviteleri çok severim. İnsanlara yardımcı olmak beni çok mutlu eder.Ve tam bir Sinop Aşığıyım. Bu kadar yeterli mi?)))

İlginizi Çekebilir

blank

Calista Otelde 2. Gün

Merhaba tekrar, Calista Otel’de tatilimizin 2. Gününü anlatmaya devam edeyim. Rahat bir uykudan sonra sabah …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.