DÜNYANIN OYUNU…H.Çiçeksever’den

Gezip yaşadığım yerlerde  sıfatsız, art niyetsiz  bir kişi olarak, araştırma ve incelemeler yapıyorum  ve en doğal-saf  cevapları alıyorum inanın..Dünya İslam üzerinde oyun oynuyor. Yoksul, cahil halkımıza yutturulmak istenen  oyun  bence Modern Haçlı Seferleri..Sosyal sorunlara duyarlı bir eğitimci ve anne hisleriyle diyorum ki bu oyun İmam Hatip Okulları ve Kolejler açılarak başlatıldı. Toplum baştan, çaktırmadan ikiye bölündü, beyinler oya gibi işlendi. Halbuki bir insanın hem din hem yabancı dil öğrenme hakkı engellenemez, ayrı düşünülemez. İki paralel çizgi hiçbir zaman kesişmez bu matematik kuralıdır. Toplumu okullarla ikiye böldüler asla bir noktada birleşmesinler, hep birbirlerine diş bilesinler  diye. Bu şeytanın tuzağı..

Beynini çalıştırmayan, okumayan, üretmeyen yoksullar, cahiller,  şekilde ve şeriatta kaldığı için işin kolayına kaçıyorlar. Çünkü peygamberimizin; “düşünmek bin yıllık ibadetten hayırlıdır “dediği  düşünmek  çok  zor iş. Emperyalizmin işine gelen şey aptal, tüketici  sürü toplumu yaratarak  malın iyisine sahip olmak ve bunu başarıyor. Son din olan İslam kadar yüce anlayışa sahip, son yüzyılın beyin programına hitap eden dini , bizlerinde elbirliğiyle ne hale getiriyorlar.Şeriatta, şekilde, putlar dediğimiz batıl inançlarda takılı kalanların  İslam gibi yüksek anlayışı  taşımaları asla mümkün değildir. Akıllı Türk milletinde nihayet bir uyanış var galiba,  fikirlerine aynen katıldığım yazar diyor ki;

“Sıkmabaş Bayan Gökkuşağına” başlıklı yanıtında, tesettür modasını tercih eden kadınları protesto ettiğini belirterek şöyle diyor: “Çünkü siz İslami tesettürün canına okudunuz. Sizin tesettürünüz İslam’a, Kuran’a, sünnete, şeriata uygun değildir. İslami tesettür, iffetli ve şerefli İslam kadınlarını ve kızlarını şehvetli bakışlardan korumak için bir perdedir. Sizin kıyafetiniz ise açık kadınlardan daha fazla şehevi, seksi bakışları çekmektedir. Sizin sıkmabaş rengârenk kıyafetiniz tesettür değil, anti tesettürdür. Sadece sizi değil, sizin anne babalarınızı, kocalarınızı, velilerinizi de protesto ediyorum

“Modern tesettürlülere ateş püsküren Milli Gazete yazarı Mehmet Talu, “Sizin kıyafetiniz açık kadınlardan daha fazla şehevi, seksi bakışları çekmektedir. Zamanımızda başları örtülü çıplaklar var” dedi. Talu, rengârenk tesettür kıyafetlerine de sert eleştiride bulundu.

Tesettür modası son yıllarda büyük değişim gösterirken bu modaya uyanların sayısında da artış görülüyor. Bol, çarşafı andıran kıyafetler yerine vücudu saran modern tesettür kıyafetleri giyen kadınlar İslamcı radikallerin sert eleştirilerine hedef oluyor.  “Tesettürlü Hanımefendilere ve Hanım Kızlara Açık Mektup” başlıklı yazıyı kaleme alan ilahiyatçı Mehmet Talu modern tesettüre ateş püskürüyor: “Birtakım hafif akıllı kadınlar ve kızlar, tesettür konusunda doğru yoldan çıkmışlardır. Zamanımızda başları örtülü çıplaklar var” diyor.

Tesettür firmalarını “Uyduruk kıytırık tesettür kıyafetler satarak yüklü paralar vurdular, ama şeri tesettürün canına da okudular. Bakalım bu cinayetlerinin hesabını nasıl verecekler?” diyerek eleştiren Talu, bu kıyafetleri giyen kadınlara da şöyle seslendi:
Vücut hatlarını göstermez, bol olur. Yabancı erkeklerin şehvetli bakışlarını çekmez. Sizinkisi tesettür değil, rezalettir.”diyor.

Cehalet,  özellikle diplomalı cehalet en büyük tehlikemiz…

Hakkımda Nilgun

Sinop'ta yaşayan, Sinop'lu bir bayanım. Gezmeyi, yüzmeyi, konuşmayı, sosyal aktiviteleri çok severim. İnsanlara yardımcı olmak beni çok mutlu eder.Ve tam bir Sinop Aşığıyım. Bu kadar yeterli mi?)))

İlginizi Çekebilir

blank

HOŞGELDİN 2013..H.Çiçeksever’den

Üç haftadır Londra”da Christmas kutlamaları nedeniyle torunlarla partiden partiye koşturup duruyoruz.. Okullar, bazı iş yerleri …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.