GÜLÜMSEME-MİNE ARASAN..H.Çiçeksever’den…

  “Yalansız, dolansız,doğal dünyamdan, güzel insanlara merhaba…”diyor ressam Mine Arasan.

Taksim-Beyoğlu, Durakistanbul Sanat Galerisinde, Collection Clup’dan  arkadaşımız Mine hanımın  GÜLÜMSEME adını taşıyan sergi açılışındaydık. Ressamlardan oluşan renkli bir kalabalıkla sohbetler, tanışmalar  neşeli geçti.

Dokunduğu her şeyi resme dönüştüren, hayata bir çocuğun gözleriyle bakan Arasan, mutluluğun resmini yapıyor, şiirini yazıyor. Dostluğu da bir çocuk kadar içten, cıvıl cıvıl bir arkadaşımız.

mine arasan753

Pek çok kuruluşa sanat danışmanlığı yapmış, çocuklara resim dersleri vermiş, pek çok ödül kazanmış,sevgi ve sanat üzerine yazılar yazmış,yurtiçi ve yurtdışında sergiler açmış çok yönlü, çok renkli  bir sanatçı.

Türkiye genelinde hastanelerin çocuk polikliniklerinin duvarlarına hasta çocuklarla resimler yapmış, yurt dışı ve yurt içinde pek çok koleksiyonlara eserleri girmiş bulunan Mine hanımın, “Çizgiden Söze” ve “Aşk Yüreğime Dokundu” isimli şiir kitapları bulunuyor. Çalışmalarını İstanbul ve Bodrum’daki atölyelerinde sürdürüyor.

“Aşk Yüreğime Dokundu” kitabından birkaç satır sizler için;

*Vazifem;İyilikleri,

Fotokopi ile çoğaltıp

İnsanların yüreklerine dağıtıyorum…

*Selam Olsun; İyilikleri birbirine bağladım,

Sevgi düğümü attım

Barış pulu yapıştırdım zarfa

Dünyaya postaladım…

*Çilingir; Arsız yalnızlık

Habersizce yine girivermiş evime

Oysa kilitlemiştim kapıyı

Biliyorum,

Mutluluğuma taktı kafayı….

 

H.Çiçeksever

Hakkımda Nilgun

blank
Sinop'ta yaşayan, Sinop'lu bir bayanım. Gezmeyi, yüzmeyi, konuşmayı, sosyal aktiviteleri çok severim. İnsanlara yardımcı olmak beni çok mutlu eder.Ve tam bir Sinop Aşığıyım. Bu kadar yeterli mi?)))

İlginizi Çekebilir

blank

ALTIN ÇOCUKLAR ( Golden Children)

  Beyoğlu’nda bulunan  Suna ve İnan Kıraç Vakfı  PERA MÜZESİ 13 ekim-6 ocak tarihleri arasında …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.