Uçurtma Avcısı…

Khaled Hosseını’nın 440 sayfalık romanı..Geçtiğimiz Pazar günü bitirdim ama yazmayı unutmuşum size.Yaa gerçekten bu hafta çok yoğun geçti. Bildiğiniz gibi değil, sporu bile aksattım.(((

Bu arada yaptığım yağlıboya resmimde bitmek üzere, birde natürmort resim arayışı içindeyim, henüz bulamadım.

Ne ise bırakayım şimdi bunları da gelelim kitaba…

Uçurtma Avcısı: Arkadaşlık, ihanet ve sadakatin bedeline ilişkin bir roman. Babalar ve oğullar, babaların oğullarına etkileri, sevgileri, fedakârlıkları ve yalanları…
Daha önce hiçbir romanda anlatılmamış bir tarihin perde arkasını yansıtan Uçurtma Avcısı, zengin bir kültüre ve güzelliğe sahip toprakların yok edilişini aşama aşama gözler önüne seriyor.
Uçurtma Avcısı’nda anlatılan olağanüstü bir dostluk. Bir insanın diğerini ne kadar sevebileceğinin su gibi akıp giden öyküsü… …. Diyor, internette kitabın tanıtımında.

Bin Muhteşem Güneş’in yazarı yazmış, o kitabında devamı. Ben çok beğendim ve bir çırpıda da bitiriverdim. Rusya’nın Afganistan’ı işgalinde halkın yaşadıkları ve bir kısım insanların Pakistan ve Amerika’ya kaçışlarını, Taliban yönetiminin acımasızlığını, iki sütkardeşin başından geçenlerini, geçmişte yapılan hataların bedelini anlatıyor. İçiniz burkularak, ama bir o kadarda heyecanla okuyorsunuz kitabı. Yetimhanede geçen bölümlerde yine ağladım(((

Çok güzeldi,çoook..Ama Allah kimseye yaşatmasın böyle  olayları…..Desem de, maalesef günümüzde de hala yaşanıyor…(((

İyi geceler…

Haa bu arada, Nermin Bezmen’in ilk okuduğum Sır Romanının devamı olan, Aurora’nın İncileri’ni okumaya başladım…Bakalım nasılmış,göreceğiz..

Not:Yarın sabah sular saat 7.00de,yine kesiliyormuş,Sinop’ta yaşayan okuyucularımın dikkatineeeeeeeee…….

Hakkımda Nilgun

Sinop'ta yaşayan, Sinop'lu bir bayanım. Gezmeyi, yüzmeyi, konuşmayı, sosyal aktiviteleri çok severim. İnsanlara yardımcı olmak beni çok mutlu eder.Ve tam bir Sinop Aşığıyım. Bu kadar yeterli mi?)))

İlginizi Çekebilir

blank

Vadideki Zambak..Balzac

Bu defa da bir dünya klasiği bitirdim. Bu romanı yıllar önce okumuştum, bu defa yine …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.