İKİNCİ BAHAR…

İkinci bahaaar yaşıııyor ömrüüüüm
Gel beniiim yariiim oluver şimdiiii
Seni güüül gibi öpe koklayaaaa
Gözüüümden, dilimden, sakınır saklaaaar
Bugünkü aklımlaaa severiiim simdiiiiiiiiiiiiiiiiiii……….
İkinci baharlarını yaşıyorlardı.Kadının gözlerinde mutluluk pırıltıları,tatlı bir heyecan vardı.Erkek de aynı onun gibi gözlerinin içi gülüyor,herkese sevgiyle bakıyordu.Bütün gece güldü gelin adayının yüzü.Herkesi öptü,kucakladı..Sevgiyle sarıldı.İçinin mutluluğu dışa vuruyordu.Güldükçe yüzünde güller açıyor,sevgisi ve mutluluğu da tüm davetlilere yansıyordu.
İkinci baharlarında bulmuşlardı mutluluğu, nasıl gülümsemesinler, nasıl ara arada olsa, gelinin gözlerinden mutluluk gözyaşları dökülmeseydi.
İnsan bazen hayatın bir kıyısından yakalayıveriyor böyle mutluluğu, hiç ummadığın, beklide hiç düşünmediğin anda karşına çıkıveriyor. İşte bizde, dün akşam böyle bir mutluluğa şahit olduk.)))Kına gecesine gittik, Berrin arkadaşımın. İkinci baharında yakaladığı mutluluğa bizlerde dahil olduk))))
Öyle güzeldi ki. Ayakları yerden kesilmişti sevinçten.)))Ondaki bu mutluluk bizlere de bulaşmış, hepimiz gülen, oynayan mutlu insanlara dönüşmüştük.))))
blankblankblankblankblankblankblankblankblankblankblankblankblankblankblankablamlarla kahvaltı
Önce Kalyon teknesinde yapılacaktı kına gecesi, ama hava muhalefetinden, Özlem Resturanta kaydı. Balkonda serin serinde oturduk,izledik.Her şeyi öyle güzel hazırlamışlardı ki..
Hepimizin başına kırmızı duvaklar taktılar))))Sonra gecenin süprizi çıktı))))Damadın yüz resmini, normal ebatlarda maske olarak bastırmışlar ve hepimize dağıtmışlardı. Böylece etrafta dolaşan onlarca Bülent olmuştu)))))Çok hoştu, çok güldük,maskelerle poz verirken.
Her zaman ki gibi kına yakılırken, gelinin gözlerinde yaş vardı. Hani türkünün sözlerinde diyor ya:

Yüksek yüksek tepelere ev kurmasınlar
Aşrı aşrı memlekete kız vermesinler
Annesinin bir tanesini hor görmesinler….
Hep ağlatır beni bu türkü…Sadece benimi,sizler ağlamaz mısınız, hüzünlenmez misiniz?
Hele anneyseniz, hele kızınız için söyleniyorsa bu türkü, daha da bir koyar insana.Bu akşamda gelin ağladı,bu türküde,kırmızı tülünü açtıklarında yüzünde tatlı bir hüzün vardı..
Sonra hep beraber söyledik ve oynadık bu türküyle.
Abdullah ara ara öyle bir konuşturdu ki klarnetini, oturduğumuz yerden oynattı bizleri)))
İlknur Bey’de, ud değil elektro gitar çalıyordu sanki,udunu hep boynunda taşıyor ve ayakta çalıp söylüyordu çoğu zaman.Söyledikleri Türk Sanat Müziği parçalarının hepsine eşlik ettik.)))Ağızlarına sağlık.
Bu arada diğer masalarda oturan arkadaşlarımın da görüntülerini aldım))) Bazıları beğenmedi, tekrar tekrar çektirdi resimlerini))))Ayşe sözüm sana haaa.)))))))Çirkin bir resmimi koy web siteni haker larım diyor)))))Korkulur ondan korkulur)))))
Şu fotoshop’ı bu kış bir öğreneyim,siteme hep ince uzun ,yüzünde hiç çizgisi olmayan güzel bayanların resimlerini göreceksiniz))))))))))Bir ara yaştan acıldı konu,arkadaşım benim için yaşsız kadın diyor)))))Napayım her yıl değiştiği için saymıyorum))))))))))
Levent Bey’in şarkı sözü vardır, ‘Yaşımı sormayın,yaşamadım ki’ diye.Ama ben güzel yaşadım,çabuk geçti.)))))
Yaş dediğin ne ki, görüyorsunuz günler, aylar hatta yıllar uçup gidiyor.Umarım güzel geçer,sağlıklı ve mutlu geçer.Bu dilekler hepimiz için geçerli.
Şimdi çiçeği burnunda gelin ve damat adayı içinde mutluluğun en büyüğünü diliyorum. Yüzleri hep dün akşam ki gibi gülsün,hiç solmasın.İkinci baharlarını, hep bahar güzelliğinde yaşasınlar…Perşembe günüde nikahları var…Azıcık sabırlı olun onu da anlatırım inşallah…)))))Darısı diğer bekarlara…Mutlu evliliklere…

MVI_0061_mpeg1video
Yükleyen ncabaci. – Yeni aile videolarını keÅ�fedin.

MVI_0084_mpeg1video
Yükleyen ncabaci. – Dünyanın her yerinden videolar.

MVI_0112_mpeg1video
Yükleyen ncabaci. – Ä°nsan, aile ve arkadaÅ� videolarını keÅ�fedin.
Gelelim bu güne…Çok sıcak çooooooook.Sular akmıyor, elektrikler kesilip duruyor…Musluktan akan suyla el yıkamaya hasret kaldım((((Sahil hala kirli denize girilmemesi tavsiye olunuyor((((
Görüyorsunuz değil mi,bir yağmur yağdı,nasıl oldu Sinop(((((
Birde çok kalabalık, trafik laçka.Yayalar yollarda,araba kullananlara Allah sabır versin(((Dün akşam Ersin sinir küpüydü,kınaya giderken.Nasıl olmasın saygısız sürücüler,caddeyi mesken edinmiş yayalar,havanın sıcağı da birleşince , Fatih Erkoç’un söylediği şarkıyı söyledik hep beraber,ama yeni versiyonuyla,güfte bize ait))))
Oynatmaya az kaldı doktorum nerde
Bu trafik yüzünden çıldıracağıııııııııııııııııııııııııım)))))))))))))))))
Farkındasınız değil mi?Çok şarkılı ,türkülü bir yazı yazdım bugün)))
Sabahta ablamlar ve arkadaşlarımla kahvaltıdaydık,3 masa değiştirdik,esen ,rüzgar alan bir yer bulacağız diye..Ama nerdeeeeeeee..)))
Sıcak çok sıcak
Sıcak daha da sıcak olacak…Ay yeter artık,yazmıyoruuuuuuuum.Şarkı sözü kalmadı)))))Şimdi saçmalayacağım yoksa))))Galiba sıcak başıma geçti,susuzluk canıma yettiiiiiiiiiii.))))))))))İnanmıyorummmmmmmm,Su sesi geliyor kulağıma…….
SU GELDİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİ Ben kaçıyorummmmm)))..

Hakkımda Nilgun

blank
Sinop'ta yaşayan, Sinop'lu bir bayanım. Gezmeyi, yüzmeyi, konuşmayı, sosyal aktiviteleri çok severim. İnsanlara yardımcı olmak beni çok mutlu eder.Ve tam bir Sinop Aşığıyım. Bu kadar yeterli mi?)))

İlginizi Çekebilir

blank

Derya & Burak….

Çok sevgili arkadaşlarımdan biri olan Nurgül’ün kızı Derya, dün akşam evlendi.Biz de liseden arkadaşlarımızla oradaydık. …

2 Yorum

  1. blank

    Aslında en büyük sağlık gülmektir.. Bunu çok iyi başarıyorsunuz

  2. blank

    Teşekkürler.)))))

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.