Gündüzsefası..Sarah Jio

Bir kitap bitirdim en nihayet. Bu sıralar kitap okuyamıyordum, yeniden başladım.

359 sayfalık kitabı kısa sürede bitirdim. . Rahat okunabilen bir kitaptı.

Kitabın arkasında şöyle yazıyor:’’ Acı ne kadar derinde olsa da zamanla tüm çiçekler güneşe döner yüzünü…

Kalbin anahtarıdır gündüzsefası. Ruhlarında en derin izleri taşıyanları bile çiçekleriyle sarmalar, filizleriyle umut taşır. İşte böyle gündüzsefasının süslediği bir yüzen evde yaşayan Penny Wentworth, 1950’li yıllarda ünlü bir ressamla evlidir. Her şeye sahip olan Penny’nin tek eksiği ise küçük evlerini taçlandıracak bir bebektir. Ancak gün geçtikçe tek eksiğinin bu olmadığını anlayacaktır çünkü sevgiyi yürekten hissetmek gerekiyordur. Onun hissettiği tek şey ise içini kemiren acıdır…

Ada Santorini New York’ta yaşadığı trajediden sonra ağır depresyondadır. Kendini toparlamak için Seattle’a Tekneler Caddesi’ne gelir. Burada kiraladığı bir yüzen evde eski bir sandık bulur. Sandıkta Penny Wentworth adında bir kadına ait eski eşyalar vardır. Gariptir ki Tekneler Caddesi’ndeki hiç kimse bu kadınla ilgili konuşmak istememektedir. Merakına yenik düşen Ada, Penny’nin gizemli geçmişine adım atarken kendi geleceğini de örmeye başlayacaktır.

Okuyucuları kalemiyle büyüleyen Sarah Jio’dan bir başyapıt daha. Gündüzsefası’nı okurken, ne kadar imkânsız görünse de her şeyin bir umuda açılacağını göreceksiniz.’’ ……..

Ben de şöyle özetleyebilirim kısaca:Hikayenin geçmiş zamanında, çok ünlü bir ressamla evli, fakat kocasından ilgi görmeyen, Penny adında bir ev kadını vardır ve en iyi dostu, anne ve babası sorunlu olan Jimmy’dir. Birde tekne yapımıyla uğraşan komşusu Collins. Kocasının ilgisizliği onu Collins’e iter.Ve Collins’in yaptığı tekneyle kaçmaya karar veriler. Ama sonuçta sürpriz bir gelişme olur.

Hikayenin şimdiki bölümünde Ada karakteri vardır. İşkolik bir gazetecidir. Bir iş gezisinde, gözleri önünde kocasını ve kızını kaybeder. Sonrada bu acısını unutabilmek adına doktor tavsiyesiyle Seatle’de,Tekneler Caddesinde, yüzen bir ev kiralar.  Bu evde daha önce Penny’nin yaşadığını, evinde bulduğu bir sandığın içinden çıkanlar sayesinde öğrenir. Komşusu Alex’le birlikte Penny’e ne olduğunu araştırmaya başlar. Çünkü burada kimse Penny hakkında konuşmak istemiyordur..

Devamını kitaptan okuyun artık.

İyi geceler.

Hakkımda Nilgun

Sinop'ta yaşayan, Sinop'lu bir bayanım. Gezmeyi, yüzmeyi, konuşmayı, sosyal aktiviteleri çok severim. İnsanlara yardımcı olmak beni çok mutlu eder.Ve tam bir Sinop Aşığıyım. Bu kadar yeterli mi?)))

İlginizi Çekebilir

blank

Vadideki Zambak..Balzac

Bu defa da bir dünya klasiği bitirdim. Bu romanı yıllar önce okumuştum, bu defa yine …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.