Home / Genel / Gaziler Günü & Ahilik Haftası Kutlamaları…

Gaziler Günü & Ahilik Haftası Kutlamaları…

Tamam biliyorum sizleri beklettim. Ama ne yapayım vallahi yetişemiyorum. Tek işim günlük olsa neyse,ama bunun dışında herşey beni bekliyor. Mutfağa gidiyorum yemek yapmam lazım, banyoya giriyorum temizlik , yatak odasına giriyorum başuçumda 3 kitap okumamı bekliyor, kayınpederin odasına giriyorum 3 gündür gazeteler okumamı bekliyor, oturma odasına giriyorum pilates topu karşıma çıkıyor , salona giriyorum bilgisayar….

Ayy artık bir yerlere kaçasım geldi inanın. Ne beni tanısınlar, ne ben kimseyi tanıyayım. Hayattan soyutlanmış birkaç güne ihtiyaçım var.))))

Bugün ancak fırsat bulabildim günlüğümü yazmaya.

Cumartesi günü denize gittik. Bu sefer Bahçeler tarafına gittik. Sahil çok pisdi. Görüntülerini çektim,dün de İsmet Bey’le konuştum. Buraya deniz getiriyor pisliği biliyorum. Ama pet şişeler ,boş bira kutuları,çantalar, terlikler, birsürü ıvırzıvırıda  deniz üretmiyor herhalde. İnsanoğlu denize atıyor,denizde bir dalgayala, sahile sürüklüyor. Birkaç kendini bilmezin denize attığı, hepimizi ve doğayı etkiliyor. Deniz atıyor diyede temizlememek olmaz tabiii..Üstelik haftaya KÜREK YARIŞLARI Sinop’ta yapılacak.Bakalım umarım sahil temizlenir.Temizlenir temizlenir hissediyorum.))))Ama ne olur,bizler de temiz tutalım,atmayalım elimize geçen herşeyi denize.

Cumartesi saat 18.00 de Geleceği Biriktirmek projesi kapsamında Kent Sergisi’nin açılışı oldu.17 Eylül-17 Kasım tarihleri arasında Sinop Tarihi Cezaevin de olan bu sergiyi izleyebilirsiniz. Ben de henüz izleyemedim. Gittim ama açılış saati bana uymadığı için ,yarım saat sonra ayrılmak durumunda kaldım.Ne ise bir ara gideceğim.

Pazartesi günü Gaziler Günüydü.Ne gibi etkinlik yapıldı bilmiyorum ama, ben yaşayan  tüm Gazilerimize çok teşekkür ediyorum ,bizler için bu topraklarda rahat ve hür yaşamamız için bir uzuvlarını kaybettiler,sizlere Türk Halkı şükran borçlu.Ama yerine getirebiliyorlar mı emin değilim.((((((Çok çok teşekkür eder, gününüzü kutlarım.Edebiyete göç eden Gazilerimize de, Allah’tan rahmet diliyorum.

 

Dün Esnaf ve Sanatkarın Ahilik haftası kutlamaları başladı. Bu program çerçevesinde Cezaevi önünde, önce bando eşliğinde yürüyüş oldu. Sonra valilik önüne çelenk konuldu. Orada Yıldıray Dans grubu gösteri yaptılar ,sonra da Medrese’ye gidildi. Orada da konuşmalar,plaket törenleri,ustalık belgeleri verildi ve bu sefer de Yıldıray Küçük sema gösterisi yaptı.Yılın Ahisi seçilen Birol Gümüş’e Ahilik Kaftanı giydirildi. Ve program pilav, et, lokma tatlısı ikramıyla son buldu. Bu arada Medreseye giden arkadaşlar,biliyorsunuzdur belki ama ben yinede hatırlatayım. Girişte arka sağ köşede Gazi Çelebi türbesi var.Ziyaret edersiniz diye hatırlatayım dedim.

İşte böyle günlük ,haberler birikmiş… Daha da haber var ama şimdilik bukadar diyeyim…Arkası yarın olsun..Hoşcakalın))))

 

Hakkımda Nilgun

Sinop'ta yaşayan, Sinop'lu bir bayanım. Gezmeyi, yüzmeyi, konuşmayı, sosyal aktiviteleri çok severim. İnsanlara yardımcı olmak beni çok mutlu eder.Ve tam bir Sinop Aşığıyım. Bu kadar yeterli mi?)))

İlginizi Çekebilir

Bahçeşehir Musiki Derneği….18 Mart……

Tesadüfen öğrendim, 18 Mart Şehitleri anma gününde, İstanbul’dan Bahçeşehir Musiki Derneğinin geleceğini. Hemen de biletimi …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir