Üniversiteli gencler..

Sinop Belediye Konservatuvarında Üniversiteli gençler Türk Sanat Müziği çalışması yapıyorlar. Yakın zamana kadar bilmiyordum. Şimdi 10 Mayısta konserlerinin sunuculuğunu yapacağımdan öğrendim. Bugünde gidip dinleyeyim dedim. Ama vizeleri bitince çoğu tatile çıkmış çok az kişi vardı. Bugün bir şey daha dikkatimi çekti. Baktım başka talebelerde var, kim diye sordum, meğer bu talebelerde cumartesi günü Boyabat’tan kalkıp ,müzik öğretmenleriyle birlikte ,bizim konservatruvara gelip enstrüman eşliğinde çalışıyorlarmış.Sanıyorum 16 mayısta da konserleri varmış.Çok şaşırdım ve sevindim.Öğretmenleriyle tanışıp konuşmak ve bilgi almak isterdim.Müzik aşkına bakın ne güzel,Boyabat’tan ,Sinop’a geliyorlar çalışmaya.
blankblankblankblankblankblankblankblankblankblankblankblankblankblankblankblank

Çalışmalar bitince havada fena değildi, sahilden yürüyeyim dedim.Baktım çocuk bahçeleri dolu. Aileler çocuklarını kaydırıyor, bazıları salıncakta sallıyordu. Denizde optimistler gelin gibi salınıyor, gezi tekneleri isteyeni gezdiriyordu.

Uzaktan müzik sesini duyunca o tarafa yöneldim baktım parkta kalabalık bir grup toplanmıştı, yine bir etkinlik var diye düşündüm, haklıymışım. İlköğretim talebeleri folklor gösterileri yapıyorlardı. Sanırım bu etkinlik 23 Nisan dolayısıylaydı.

Birazda çocukları görüntüleyip, doğruca Yalı Kahvesine gittim, arkadaşlarım oradaydı. Çay faslından sonra hava değişmeye başladı bizde kalktık.

Haa bu arada iskelenin dibine yapılan kulübe sanırım İnformatıon Bürosu olacak,umarım içinede yabancı dil bilen birini koyarlar.))

Şimdi yağmur yağdı yağacak(((Sizin gönlünüz hep bahar kalsın, nisan yağmurları gelip geçicidir))))İyi hafta sonları..

Hakkımda Nilgun

blank
Sinop'ta yaşayan, Sinop'lu bir bayanım. Gezmeyi, yüzmeyi, konuşmayı, sosyal aktiviteleri çok severim. İnsanlara yardımcı olmak beni çok mutlu eder.Ve tam bir Sinop Aşığıyım. Bu kadar yeterli mi?)))

İlginizi Çekebilir

blank

Sinop özlemi çekenler…..

Merhaba sevgili okuyucularım..Nasılsınız?Ben iyiyim çok şükür. Corona günlerinde yürüyüş yaparak, ya da tekneyle balığa çıkarak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.