Halk Eğitim Merkezi…

Düşünüyorumda, Halk Eğitim Merkezinde çok az gitmediğim kurs kaldı. Şimdi de biliyorsunuz yağlıboya resim kursuna gidiyorum.Nisan ayında da diksiyon kursuna gideceğim kısmetse, kaydımı yaptırdım şimdiden.

Gerçekten bu kurum, özellikle ev hanımlarımız için bulunmaz kaftan. İstediğiniz el becerilerine gidebiliyor,kendinizi geliştire biliyorsunuz. Sonrada imkanlarınız el verirse belkide bunu kazanca bile çevirebilirsiniz.

blankblank

Birlikte kuaförlük kursuna gittiğim 2 arkadaşımın, şimdi kuaför dükkanı var mesela.

Elişleri nakışlar,kırkyamalar, kurdele nakışları yaparak çoçuklarının çeyizlerini tamamlayanlar var.Seramaik kursları, enstrüman kursları,dikiş…..v.s.

Bu arada annelere yönelik kurslarda var. Veya engelli çocuğu olanlara da eğitim veriliyor  sanıyorum.

Yani yok yok.

Bir başka sevdiğim yanıda, ara ara düzenlenen ,yaşantımızda önemli yeri olan,önemli konularda paneller,konferanslar verilerek,kursiyerlerimiz bilinçlendiriliyor.

Mesela dün, 28.Şubat Sivil Savunma Günü dolayısıyla ,Okul müdürlüğünce  düzenlenmiş  bir sunum vardı.

Çok açıklayıcı bilgiler verdiler. Ve birde yarışma düzenlenmişti.Şiir,makale,resim dallarında. Malesef her bölümden bir katılım olduğundan, sadece Katılım belgesi verildi yarışmacılara. Bunlardan biride bendim.

Şiir dalında,Seramik öğrencisi Nurten Tekin,

Komposizyon dalında,Nakış öğrencisi Nurten Çelik,

Resim yarışmasında da, yağlıboya resim öğrencisi olan ben, katılım belgesi almaya hak kazandık.

Gönül isterdiki daha fazla katılım olsun, ama olmuyor.

Çoğu emekli veya ev kadını olduğu için, ben buraya el sanatları öğrenmeye geldim diyor ve konferanslarada  katılmıyorlar. Yalnış düşünüyorlar bence.

Düşünün, kanser konusunda  bilgilendirme var,bir meme kanserinde, nasıl kendi kendilerine muayene yapabileceklerini anlatıyorlar mesela. Ben çok iyi biliyorum ki, böyle bir konferansı dinledikten sonra kendindeki tümörü keşfedip doktora gitmişti bir tanıdığım. Ve erken teşhisle hayatı kurtuldu.

Obeziteyle ilgili konferanslar,sigarayı nasıl bırakırım konusunda açıklamalar. Ve bugünkü gibi  afetlerde neler yapabiliriz ve nasıl önlemler alabiliriz gibi sunumlar.

Bu konular o kadar önemli ki, yaşamımıza yön verebilecek açıklamalar inanın.

Bu tür  toplantıları kaçırmayın veya kulak arkası edip, gitmemezlik etmeyin . İnanın birgün faydasını çok görürsünüz .

Ben bu arada sevgili öğretmenlerimizden de özellikle rica ediyorum, kursiyerlerle olan ileşimlerinde bu konuların öneminden bahsedip onların katılımlarını sağlamaya  çalışsınlar. İlişkiler iyise, kursiyerler öğretmenlerini kırmayacak ve bu konferanslara katılacaklardır eminim.

Hepinize  sağlıklı,kazasız belasız günler dilerim..

Hakkımda Nilgun

blank
Sinop'ta yaşayan, Sinop'lu bir bayanım. Gezmeyi, yüzmeyi, konuşmayı, sosyal aktiviteleri çok severim. İnsanlara yardımcı olmak beni çok mutlu eder.Ve tam bir Sinop Aşığıyım. Bu kadar yeterli mi?)))

İlginizi Çekebilir

blank

Sinop özlemi çekenler…..

Merhaba sevgili okuyucularım..Nasılsınız?Ben iyiyim çok şükür. Corona günlerinde yürüyüş yaparak, ya da tekneyle balığa çıkarak …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.