Gece Yolu…Kristin Hannah…

Ağladım…Lexi’nin çocuğundan ayrılışından çok etkilendim ve ağladım.

İlk kez okuyordum Kristin Hannah romanı. Bir tavsiye üzerine almıştım ve çokta memnun kaldım.

İlk 150 sayfa  mutlu giden konu, sonra bir partinin ardından,  içkiliyken yapılan kaza  ve değişen hayatlar.

Suçlamalar ,vicdan azapları ,suçluluk duyguları, mutlu giden yaşamın kararması.

Dramatik bir öykü. Yazar çok akıcı dille yazmış. Elimden bırakamadım ve birkaç günde bitirdim, 495 sayfayı.

Lexi’i zaten annesiz büyümüştü , okula başladığı gün tanıştığı bunalımlı arkadaşı Mia’la unutulmaz bir dostluk oluştu aralarında.Sonra Mia’nın ikizi Zach’la tanıştı ve aşık oldu..

Ya Jude (Zach’ın annesi) nasıl karşılayacaktı bu aşkı? Kendini çocuklarına adamış, hayatını onlar üzerine kurmuş bu kadın,o şok edici kazadan sonra kendini tekrar toparlaya bilecek miydi?Sevgisini,torunu Grace’ye gösterebilecek miydi?

Bu soruların cevabını kitabı okuduğunuzda bulacaksınız.

Bakın kitabın arka kapağında yazanlarda şöyle:
On sekiz yıldır çocuklarının ihtiyaçlarını her şeyden üstün tutan Jude Farradayin ikizleri Mia ile Zach zeki ve mutlu birer gençtir. Defalarca evlatlık verilen ve karanlık bir geçmişe sahip olan Lexi kısa sürede Mianın en yakın arkadaşı ve bu birbirine bağlı ailenin de bir parçası olur.

Jude çocuklarının iyi bir yaşam sürmesi ve tehlikelerden uzak olmaları için her şeyi yapmıştır. Ancak lisedeki son yılları hepsini büyük bir sınavdan geçirir ve sıcak bir yaz gecesi, verilen yanlış bir kararla hepsinin hayatları altüst olur. Farraday ailesi göz açıp kapayıncaya kadar paramparça olacak, Lexi her şeyini kaybedecektir. Sonraki yıllarda, hepsi o gecenin doğurduğu sonuçlarla yüzleşir ve unutmaya çalışır. Ya da affetme cesaretini kendinde bulmaya…
Hayat dolu ve evrensel bir roman… Gece Yolu annelik, kimlik, aşk ve affetmeye dair soruları derinlemesine işliyor. Hem kaybetmenin verdiği şiddetli acıyı hem de ümidin hayret verici gücünü gözler önüne seren aydınlatıcı, yürek parçalayıcı bir roman. Kristin Hannah aile özlemi, insan kalbinin direnci ve sevdiklerimizi affetme cesaretine dair unutulmaz bir hikayeyi olabilecek en iyi şekilde anlatıyor.

İşte böyle sevgili okuyucularım.Şu sıralar yine kitap okumaya başladım. Bu durum çok hoşuma gidiyor. Hele bazı arkadaşlarım Nilgün ne okuyayım önersene değince ,daha da mutlu oluyorum.)))

Geçen gün arkadaşım kütüphane’den arıyor ,Nilgün hangi kitabı ödünç alayım diye. Geçen gün yeğenim aradı İstanbul’dan , hangi kiatabı tavsiye edersin diye..

Okumak çok güzel,değişik değişik konularla karşılaşıyor, değişik yerleri canlandırıyorsunuz gözünüzün önünde.Sizin , güzel düşünmenize,güzel konuşmanıza, başarılı olmanıza,etkin ve etkili bir kişi olmanıza katkı sağlıyor.

Çok iyi dost, çok iyi arkadaştır kitap…

Haydi bakalım,2013 en çok kitap okuduğunuz yıl olur inşallah.)))

İyi kandiller…

Hakkımda Nilgun

Sinop'ta yaşayan, Sinop'lu bir bayanım. Gezmeyi, yüzmeyi, konuşmayı, sosyal aktiviteleri çok severim. İnsanlara yardımcı olmak beni çok mutlu eder.Ve tam bir Sinop Aşığıyım. Bu kadar yeterli mi?)))

İlginizi Çekebilir

blank

Vadideki Zambak..Balzac

Bu defa da bir dünya klasiği bitirdim. Bu romanı yıllar önce okumuştum, bu defa yine …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.