Makineli Tüfek…

Merhaba …Ne kadar oldu görüşmeyeli??En son günlüğümü sanıyorum cumartesi sabahı yazmıştım. Sinop Belediye Konservatuvarı Gençlik ve Çocuk korosundan bahsetmiştim sizlere..
Sonra neler mi yaptım???
Cumartesi günü Akliman’a gidip piknik yaptık arkadaşlarımla. Havada bir güzel, çayımızı aldık yanımıza, ekmek arası köfte, ayran,pasta….

sinop aklimansinop aklimanDSC0718272888_10200957145640026_824712169_n
Ayy ne kadarda çok şey almışız. 6 Mayısta diyetisyen de randevumuz var. Ondan mıdır neden bilmiyorum, acayip  yiyesim var.. Sanırım beynim 6 Mayısa kadar vaktin var, ye diyor.)))
Pazar günü hava yine güzeldi. Nilgün dedim kendi kendime…Bu resim işi nereye kadar, bak havalar açtı, yaz geliyor, yakında kısa bir tatile de çıkıyorsun, bari bu gün biraz yaz hazırlığı yap değip,kışlık kıyafetlerimi yıkadım, kaldırdım, yazlıklar çıktı. İyi de oldu hani.. Moralimiz daha bir düzeldi, yaz geliyor diye. Sinop ‘ta zaten ilkbahar yoktur, kıştan direk yaza geçeriz.
Bugün pazartesi sabahtan resim kursum vardı. Portre çalışıyorum yine. Kızın başörtüsünü çalışmak çok zor oluyor. Yağlıboya olduğundan birde ara çizgilerini çizebilmek için kurumasını beklemek durumunda kalıyorum. Bu resim benim bu haftamı da alır kesin.
Kursumuz haziran ayında son bulacak, sanırım bir tablo daha yapabilirim kapanmadan. Ama inanın çok çok güzel bir ders yılı geçirdik. Hocamızla ve arkadaşlarımızla uyum içinde çalıştık. İnşallah seneye Allah yine nasip ederde beraberce resim yaparız.

bilim sanatDSC07207DSC01622DSC07210
Bugün dışarıda herkes kısa kollu gömlekler ve bulüzlerle dolaşıyordu. Ben rüzgarlık giymiştim, ama onu da çıkarmak durumunda kaldım sıcaktan. Eyvah dedik, 29 nisan ve biz yazlıklarla dolaşıyoruz, ister misiniz yazında çöl sıcaklarını yaşayalım.(((
Bugün altın günümüz vardı, Müşkülpesent’te pide yedik, çok güzeldi. O sırada belediyenin anonsu, sular saat 22.00 de kesilecek ve 2 gün gelmeyecek değince biraz eteklerimiz tutuştu. Erken kalktık oradan, evde iş yapalım diye.
Eve gelir gelmez balkonu yıkadım, çamaşır yıkadım, bulaşık yıkadım, sebze ve meyveleri yıkadım, hemen 3 çeşit yemek yaptım. Banyo, tuvalet temizliği, banyo faslı derken işlerim bitti. Birde tuvalet içinde, küveti doldurunca , su problemi yaşamam sanıyorum. Ve inşallah da bu son su kesintisi olur. Çünkü içme suyu bağlantısı yapacaklarmış, Cezaevi’nin önünden. Onun içinde 2 gün akmayacak sularımız.
Böylece öyle çok işi , öyle kısa zamanda yaptım ki, makinalı tüfek hızında koştuşturdum anlayacağınız.)))
Şimdi de Karadayı zamanı..Ara ara bakıyorum…Ve birde size bir şarkı aramağan etmek istiyorum.İlk kez dün duydum ve çok beğendim..
Sertab Erener söylüyor..İyileşiyorum…

Sertab Erener – İyileşiyorum | izlesene.com

Hakkımda Nilgun

blank
Sinop'ta yaşayan, Sinop'lu bir bayanım. Gezmeyi, yüzmeyi, konuşmayı, sosyal aktiviteleri çok severim. İnsanlara yardımcı olmak beni çok mutlu eder.Ve tam bir Sinop Aşığıyım. Bu kadar yeterli mi?)))

İlginizi Çekebilir

blank

Sinop özlemi çekenler…..

Merhaba sevgili okuyucularım..Nasılsınız?Ben iyiyim çok şükür. Corona günlerinde yürüyüş yaparak, ya da tekneyle balığa çıkarak …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.