Bırak Penceren İçeri Süzülsün Hayat…Elizabeth Berg

‘’Hayatta her şey, izin verdiğimiz kadar vardır.

Mesela umut… Ona izin verirsek kalbimizi doldurabilir.
Mesela ışık… Ona izin verirsek penceremizden içeri süzülebilir.
Mesela hayat… Ona izin verirsek bizi yaşatabilir.
Bu kitap, yaşadığı ani boşanma sonucu hayatta yapayalnız kaldığını hisseden Samantha’nın, kendisiyle yeniden yüzleşme hikâyesidir. Ayakları üzerinde durabilmek için çalışmak zorundadır. Evinin iki odasını da kiraya verir. Maddi sıkıntılarından kurtulmak için aldığı bu karar, onun hayatında yepyeni bir sayfa açacaktır.’’ Diyor kitabın arka yüzünde. 240 sayfa olan bu kitabı 2,5 günde okudum.

Daha önce elimde Safiye Sultan’ın 3. Kitabı vardı ama, yok okuyamadım. Yarım bıraktığım 2. Kitap oldu!!!

Ama bu kitabı hemen bitirdim. Sam’in eşi evi terk edince, 11 yaşındaki oğlu ile baş başa kalan ve maddi sıkıntı çeken Sam, bulduğu her işte çalışıyor, evinin odalarını kiraya veriyor ve bu arada tanıştığı ve gerçekten önceleri kız arkadaş kadar yakın bulduğu arkadaşı King’le olan ilişkisi değişiyor…Nasıl mı ?Onu kitabı okuyunca öğreneceksiniz. Kütüphaneden ödünç aldım bu kitabı ve bana sürükleyici geldi. Tavsiye ederim okuyun. En azından eşinden ayrılmak, her şeyin sonu değilmiş….Görüyorsunuz…

İyi okumalar…

Hakkımda Nilgun

Sinop'ta yaşayan, Sinop'lu bir bayanım. Gezmeyi, yüzmeyi, konuşmayı, sosyal aktiviteleri çok severim. İnsanlara yardımcı olmak beni çok mutlu eder.Ve tam bir Sinop Aşığıyım. Bu kadar yeterli mi?)))

İlginizi Çekebilir

blank

Vadideki Zambak..Balzac

Bu defa da bir dünya klasiği bitirdim. Bu romanı yıllar önce okumuştum, bu defa yine …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.