Ufak tefek cinayetler!..Ben Zamanı..Hande Akın

Yaklaşık 10 yıldır televizyon izlemiyordum. Taki ‘’Ufak tefek cinayetler’’ dizisine kadar… Diziyi; karakterlerle özdeşleşmeden, duygulara kaptırmadan, uyanık bir zihinle izlediğimde pek çok farkındalık yaşadım. Eski bir reklamcı olarak algı yönetiminin nasıl yapıldığını biliyorum. Hipnoz dediğimiz şeyin; yani sorgulamadan doğru kabul ettiğimiz herşeyin insana ve yaşamına nasıl etki ettiğini fark etmiştim. Diziyi; hipnozlara uyanık bir bilinçle gözlemci olarak izlediğinizde farkındalıkların ardı arkası kesilmiyor. Yani dizi uyandırıyor! diyebilirim.

Merve karakteri ayaküstü çok yalan söylüyor. Ve rolü gereği korkusu, endişesi olan diğer karakterler Merve’nin söylediklerini hiç sorgulamadan kabul ediyor. Yalan söylüyor mu? diye hiç düşünmüyor. Gerçekten böyle mi? diye hiç bakmıyor. Merve karakteri çok iyi manipüle ediyor. Tipik bilinçaltı! Bilinçaltı; yoğun duygular ve korkularla otomatik olarak muhakeme etmeden söyleneni gerçek olarak algılıyor.

Hayatta da böyleyiz!

Korkumuz ne kadar çoksa, yalnızlığımız ne kadar derinse, duygusal ihtiyaçlarımız ne kadar fazlaysa ve doyurulmamışsa aldığımız hipnozlar da o kadar kuvvetli ve hükmedici…

Hipnozlar kuvvetli olunca, doğal sonuç bağımlılık! Yoksunluğumuz ne kadar çoksa bağımlılığımız da o kadar fazla…

zincir

Birşeyden çekiniyorsanız, tedirgin oluyorsanız hatta korkuyorsanız kendi doğal davranışlarınızı sergilemekten kaçınabilirsiniz. En çok da sevilmemekten, beğenilmemekten korkarız. Sevilmeyince, yalnız kalacağımızı zannederiz. Kendimiz olmaktan ödün veririz.

Ufak tefek cinayetlerin en manalı repliklerinden biri…
‘’Korku çok iyi bir yatırımdır. İnsanın içine düştü mü? Sonsuz bir sadakat sağlar!’’
Tüm ekibi kutluyorum, emeklerine teşekkür ediyorum.

Kısacası; arkadaşlar tedirginlik, endişe ve korkuyu yoğun hissettiğimizde hipnoz almaya açığız demektir. Sorgulayan ve kendini her an olduğu gibi ifade edebilen uyanık bilinçlerde olmak dileğiyle,

Sevgilerimle…

Hande Akın

Hakkımda Nilgun

blank
Sinop'ta yaşayan, Sinop'lu bir bayanım. Gezmeyi, yüzmeyi, konuşmayı, sosyal aktiviteleri çok severim. İnsanlara yardımcı olmak beni çok mutlu eder.Ve tam bir Sinop Aşığıyım. Bu kadar yeterli mi?)))

İlginizi Çekebilir

blank

Başımı öne eğdirme kızım… REGRESYON hikayeleri..Ben Zamanı

Emel; 27 yaşında çok hoş genç bir kadın. Ne için geldiğini bilmeden geldiğini söyledi ama …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.