Home / Günlük / MISIR ÇORBASI…

MISIR ÇORBASI…

Bilirmisiniz mısır çorbası yapmasını?Eminim birçoğunuz bilirken,bir kısmınız da mısırdan çorba mı olur diye düşünüyorsunuz dur..))

Çok güzel olur, hem de çok güzel. Yalnız kemik suyu ile yapacaksınız.Ve birde 1 gün önce yapacaksınız. 1 gün bekletilirse tadını harika veriyor. Yanında muhakkak tuzlu balık olacak.Sonra da gelsin sıcak sıcak çorba.)))

Şimdi bu çorba da nereden çıktı diye düşünüyorsunuzdur?. Ben sene de 1-2 kez yapıp arkadaşlarımı davet ederim. Dünde öyle yaptım, koca bir tencere pişirdim ve beraberce afiyetle yedik.Ama ev sahibi olduğum için, servis yapma telaşıyla sofrada yemek yerken resim çekmeyi unutmuşum. Yemek faslımız bittikten sonra aklımıza geldi.)))Hem ayıptır söylemesi çok nefisti,karnımız doyunca hatırladım resim çekmeyi.))))

Arkadaşımın biri geçiktiği için onun resmini tek başına yakaladım ama.))

Velhasıl insanın dostlarıyla birlikte yediği kuru soğan bile baldan tatlı oluyor, aslında yemek bahane.)))

Bu arada dün yeni pazaryerine alışverişe gittik. Kocaman olmuş gerçekten.Ama masalar yetmediğinden, yine köyden gelen pazarcı kadınlarımız  eski usul yerlere sergilemişlerdi ürünlerini.

Kimi görsem belediye başkanımıza dua ediyordu,pazaryeri çok güzel oldu diye.Teşekkür ediyorum ben de, kendim  ve arkadaşlarım adına.

Nergis aldım 4 bağ. Mis gibi kokuyorlar,hemen de açtılar.  Siz de severmisiniz Nergis?Ya koca bağ 1tl. Acaba bu çiçeği İstanbul’da almaya kalksak kaça satarlar ki?

Evet sevgili günlük…Bugünkü haberler bu kadar. Akşamada konservatuvar var.

Türk Sanat Müziğinin eşsiz nağmeleriyle, kulağımızın pası silinecek yine.)))

İyi akşamlar.

 

Hakkımda Nilgun

Sinop'ta yaşayan, Sinop'lu bir bayanım. Gezmeyi, yüzmeyi, konuşmayı, sosyal aktiviteleri çok severim. İnsanlara yardımcı olmak beni çok mutlu eder.Ve tam bir Sinop Aşığıyım. Bu kadar yeterli mi?)))

İlginizi Çekebilir

Havza Ancere Otel…

İyi Pazarlar… Tabii bu lafın gelişi, daha dün geceden beri Tv karşısında Hollanda –Türkiye gerilimini …

2 Yorum

  1. Afiyet olsun, annemde çok yapar. Ben içine yoğurt koyarak yemeyi çok severim..

  2. Benim annemde içine yoğurt koyarak yerdi.))Ben sade seviyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir