Home / Günlük / BUGÜN PAZAR…

BUGÜN PAZAR…

İçimden önce güzel bir Pazar sabahı yazısı yazmak geldi..

Hani güneş var ya dışarıda…Hani Yalı kahvesine gittiğinizde o çıtır çıtır yediğiniz gevrek simit…Ara ara kuşlara attığınız kırıntılar…Sonra dalgakıran içinde dolaşan,  iyice evcilleşmiş o kuğular…

Sahilde yürüyorsunuz, aygın baygın güneşte mayışıp yatan köpekler, rengârenk kıyafetleriyle çocuk bahçesinde salıncakta sallanan, oynayan çocuklar. Bir tarafa bakıyorsunuz soğuğa aldırmadan optimist yarışları yapan ve eğitim alan çocuklar…

Bunlar Pazar gününüzün güzel geçmesi için yeterli sebep bence.

En son okuduğum kitapta mutluluğu aramayacaksınız, mutluluk aslında sizinle. Siz gittiğiniz yere onu da götürürseniz mutlu olursunuz. Ama yok ben mutluluğu arıyorum diye dolaşırsanız, daha çooook ararsınız. Biraz da bardağı dolu tarafından görmek lazım.

Bu sabah bunu söylediğimde arkadaşım, bu şartlarda çok zor dedi. Tv yi açıyorsunuz iç karartıcı haberler, gazetelerin her sayfası üzücü haberlerle dolu. Böyle bir ortamda nasıl mutlu olunur…

Eğer değiştireceğimiz bir şey yoksa elimizde kilerle yetineceğiz demek ki.

Ne ise konuyu değiştirmeyelim ve kaldığımız yerden devam edelim.))

Bu güneş uğruna bugün dışarı çıkıp gezilir, dolaşılır resim çekilir. Çarşamba günü yine Sibirya soğukları geliyormuş ona göre.

Hemen şimdi hala evdeyseniz ne yapıyorsunuz, hemen kendinizi dışarı atıyorsunuz. Dışarıda bol ‘’D’’ vitamini var. Ama rüzgârda unutmayın.) Ona göre giyinin.

Haydi bakalım,güzel pazarlar..

Mutluluk içinizde unutmayın. Önce aynada kendinize, sonrada dışarıda karşılaştığınız eşinize, dostunuza selam vermeyi de unutmayınız.

Malum dün geçti,yarına çıkacak mıyız belli değil…O zaman ne yapıyoruuuuz??? Bugünü yaşıyoruz.

Sevgiler hepinize…

Hakkımda Nilgun

Sinop'ta yaşayan, Sinop'lu bir bayanım. Gezmeyi, yüzmeyi, konuşmayı, sosyal aktiviteleri çok severim. İnsanlara yardımcı olmak beni çok mutlu eder.Ve tam bir Sinop Aşığıyım. Bu kadar yeterli mi?)))

İlginizi Çekebilir

Havza Ancere Otel…

İyi Pazarlar… Tabii bu lafın gelişi, daha dün geceden beri Tv karşısında Hollanda –Türkiye gerilimini …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir