KENT AKADEMİSİ..

En nihayet bugün,Geleceği Biriktirmek toplantısına katılabildim. Özellikle de ,ilk okul ve lise öğretmenlerimin katılacağını gazetede okuyunca, kendilerini dinlemek istedim. Melih Hocamın böyle bir etkinliğe ön ayak olması da çok sevindirici.Kendisine çok teşekkür ederiz.

İlk iki gün Kent Buluşması yapıldı,işlerimden gidemedim bu toplantılara. Güzel değişik uygulamalar yapmışlar, kaçırmışım.((

Bugün ilk konuşmacı Yonca Moralı’ydı.Ardından da,lise öğremenin Orhan Görgün yaptığı çalışmalardan bahsetti,sonra sırasıyla Şükrü Aydın Hocam, Burhanettin Hocam ve Kültür Müdürümüz Hikmet Tosun Bey konuştular. Hepsini videoya çektim ama, malesef ses, bazılarında pek anlaşılır olmadığı için yayınlayamadım.

Çok açıklıyıcı bilgilerde verdiler.Keşke gelebilseydiniz..

Yarın yine Kent Akademisi, Sinop Cezaevinde saat 10.00 da Kentin Yaşam Kültürü-Kaybolan Değerler’le başlıyor.Yeşim Dizdaroğlu yönetecek.

Sinop’taysanız kaçırmayın derim.

Yıllar sonra Orhan Görgün Hocamı gördüm.Maşallah çok iyi görünüyordu,Ankara’da torun bakıyoruz dedi. 1931 doğumluymuş,ama 100 yaşını devirmeden gitmeyeceğim dedi.))))Aman hocam Allah sağlıklı uzun ömürler versin dedim. Eşi Nazik Hocanım gelmemiş, torun bakıyormuş. Ne korkardık,Nazik Hocanım’dan.))))Peyende Hocam’da oradaydı. Nasıl zarif ,nasıl şeker,bir insana bu kadar mı yakışır beyaz saç. Tam bir hanımefendi..

blank

Şükrü Hocamı zaten Sinop’ta çok sık görüyorum,bu kadar yüzmeyi seven,bu kadar kütüphaneyi ve okumayı seven hocamda olmamıştı. Gerçekten ayaklı kütüphane.Ahh ahh, ondaki kitap okuma aşkının yüzde biri şimdiki genç nesilde olsaydı, Türkiye’de neler olmazdı.

ŞÜKRÜ AYDIN-kENT AKEDEMİSİ KONUŞMASI ncabaci

Hikmet Tosun -Kültür Müdürü ncabaci
Hepsine Allah uzun ve sağlıklı ömürler versin..

Bizleri bilgileriyle aydınlatan, bugünlere yetiştiren, sevgili hocalarımın ellerinden sevgi ve saygıyla öpüyorum.İyi ki varsınız,iyi ki benim öğretmenim olmuşsunuz.

Sizleri çok seviyorum .

İnsan yaşadığı yere benzer,

O yerin suyuna,o yerin toprağına benzer

Suyunda yüzen balığa,

Toprağını iten çiçeğe

Dağlarının,tepelerinin dumanlı eğimine..

EDİP CANSEVER..

Bugün  Yonca Moralı , Edip Cansever’in bu şiiriyle bitirdi konuşmasını bende sizinle paylaşmak istedim.

Hakkımda Nilgun

blank
Sinop'ta yaşayan, Sinop'lu bir bayanım. Gezmeyi, yüzmeyi, konuşmayı, sosyal aktiviteleri çok severim. İnsanlara yardımcı olmak beni çok mutlu eder.Ve tam bir Sinop Aşığıyım. Bu kadar yeterli mi?)))

İlginizi Çekebilir

blank

Calista Otelde 2. Gün

Merhaba tekrar, Calista Otel’de tatilimizin 2. Gününü anlatmaya devam edeyim. Rahat bir uykudan sonra sabah …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.