PUL KOLLEKSİYONU…

Günaydın..

Hani eskiden genç erkekler, kızları evlerine davet ederken,’’bugün bize gelsene, sana pul kolleksiyonumu göstereyim’’ dermiş.)))

Öyle bir espiri vardı hatırlarsınız. Hatta dikkat et, ilaçlı gazoz filan içirmesin gibi espiriler yapılırdı.)))

Bundan 1yıl kadar önce sanıyorum,PTT deyim bir ödeme yaparken pul satıldığını öğrendim. Aboneleri varmış,her ay basılan pullardan bu abonelere gelirmiş. Ben de ortaokul yıllarında pul kolleksiyonu yapardım,yerli yabancı birçok pul biriktirmiştim, sonra çocuklar aldılar defterlerimi umarım hala saklıyorlardır.

blankPtt deki bu kouşmadan sonra eski merakım yine debreşti,yerim yurdum yok ama çocuklara pul kolleksiyonumu miras bırakayım diye ben de abone oldum. Önce çift çift istemiştim, çocuklar istemeyiz değince, kendim için almaya karar verdim.Ve şimdi düzenli geliyor orjinal pullar. Ne zamana kadar alırım bilemiyorum ama hoşumada gidiyor hani. Kim bilir çok çok seneler sonra belki ilgilenen blankçıkarda, çocuklar satıp zengin olurlar.)))))

Yani bana gelirseniz, gerçek anlamda  size pul kolleksiyonumu gösterebilirim.)))))

Bir fıkraylada bitireyim günlüğümü.

Temel ve Fadime yüksekçe bir tepeye çıkıp, şehri seyrediyorlarmış.Fadime birden:

Temeel sana apandist ameliyatı olduğum yeri göstereyim mi?

Temel,büyük bir heyecanla, göstersene diye cevap vermiş.

Fadime parmağını karşıya doğru uzatıp,bak işte şu karşıda ki sarı bina, demiş.)))))))

İyi günler.

Hakkımda Nilgun

blank
Sinop'ta yaşayan, Sinop'lu bir bayanım. Gezmeyi, yüzmeyi, konuşmayı, sosyal aktiviteleri çok severim. İnsanlara yardımcı olmak beni çok mutlu eder.Ve tam bir Sinop Aşığıyım. Bu kadar yeterli mi?)))

İlginizi Çekebilir

blank

Sinop özlemi çekenler…..

Merhaba sevgili okuyucularım..Nasılsınız?Ben iyiyim çok şükür. Corona günlerinde yürüyüş yaparak, ya da tekneyle balığa çıkarak …

Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.