Değirmen….Sabahattin Ali…

Kendime bir maşallah diyeyim önce,’’ Maşallah’’.Neden mi? Çünkü çok güzel kitap okuyorum şu aralar.

Bu ayki 4. Kitabım da bitti, 5. Kitabımda elimde. Çok güzel gidiyor okumalarım.

Sabah saat 6.30-7.30 arası kitap okuma saatim, bazen de buna ilaveten saat 9.00 ile 10.00 arası okuyorum, bu durumda da kitaplar bitiveriyor.

Bu bitirdiğim kitap, Sabahattin Ali’nin ‘’Değirmen’’ adlı öykü kitabı. İçinde birbirinden güzel öyküler var.

Değirmen,Kırlangıç, Viyolonsel,Kazlar, Bir Firar,Candarma Bekir, Bir Siyah Fanila İçin,Komik-i Şehir beğendiklerimden bazıları. Toplam 16  öykü vardı içinde.

137 sayfalık güzel bir öykü kitabıydı.

Kitabın arkasında da yazanlar şöyle: “İşte adaşım, sana seven bir Çingene’nin hikayesi. Çiçeklerin açtığı bir mevsimde, senin kollarına yaslanan ve çiçekler kadar güzel kokan bir vücutla uzak su kenarlarında oturtmak ve öpüşmek, yoruluncaya kadar öpüşmek hoş şeydir… (…) Fakat sevgili bir vücutta bulunmayan bir şeyi kendisinde taşımaya tahammül etmeyerek onu koparıp atabilmek, işte adaşım, yalnız bu sevmektir.”
Okumanızı isterim.

 

Hakkımda Nilgun

Sinop'ta yaşayan, Sinop'lu bir bayanım. Gezmeyi, yüzmeyi, konuşmayı, sosyal aktiviteleri çok severim. İnsanlara yardımcı olmak beni çok mutlu eder.Ve tam bir Sinop Aşığıyım. Bu kadar yeterli mi?)))

İlginizi Çekebilir

blank

Calista Otelde 2. Gün

Merhaba tekrar, Calista Otel’de tatilimizin 2. Gününü anlatmaya devam edeyim. Rahat bir uykudan sonra sabah …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.