Termik santrala karşı dev konser….

Türkiye’de kurulmak istenen termik santrallere tepki olarak, 26 Eylül’de Sinop’ta dev bir konser düzenlenecek.Ve bu konsere,Bülent Ortaçgil,Ezginin Günlüğü,Fuat Saka, Gökhan Birben,Grup Gündoğarken,Moğollar,Taner Öngür,Serap Yağız,Yeni Türkü,Şevval Sam, Gürol Ağırbaş ve orkestrası,Aylin Aslım,Birol Topaloğlu gibi sevilen sanatçılar katılacak.

Bu konser,Sinop Belediyesi ile Serhan Şeşen Müzik Felsefe ve Yaşama Saygı Derneği tarafından termik santrallerin insan sağlığı ve iklim değişikliği için ciddi bir risk oluşturduğuna dikkat çekmek ve Türkiye’de faaliyet gösteren 15 adet termik santrala ek olarak,3’ü Sinop ve çevresinde olmak üzere, 47 adet kurulması  gündemde olan yeni termik santrallara tepki göstermek için gerçekleştirilecek.

26 Eylül Pazar günü Uğur Mumcu Meydanı’nda yapılacak konserin sunuculuğunu, Metin Uca yapacakmış.Greenpeace’de destek veriyormuş.

Halka ücretsiz olan bu konseri kaçırmayın diyorum.Ama malesef ben olamayacağım((((Artık izleyen arkadaşlarımdan dinlerim.

Ben de ,SİNOP’A  AŞIĞIM, TERMİK SANTRALA KARŞIYIM’. Ya siz?????????????

Hakkımda Nilgun

Sinop'ta yaşayan, Sinop'lu bir bayanım. Gezmeyi, yüzmeyi, konuşmayı, sosyal aktiviteleri çok severim. İnsanlara yardımcı olmak beni çok mutlu eder.Ve tam bir Sinop Aşığıyım. Bu kadar yeterli mi?)))

İlginizi Çekebilir

blank

Calista Otelde 2. Gün

Merhaba tekrar, Calista Otel’de tatilimizin 2. Gününü anlatmaya devam edeyim. Rahat bir uykudan sonra sabah …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.