sinop sahili

SELAM…

Birkaç gündür yazamadım size .Sağ olsunlar bu arada,senelik izne çıktılar galiba diye düşündüğüm köşe yazarlarım da, iş başındaydı. Her gün birbiri ardına yazıları geldi.))))Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Ben daha önce dediğim gibi izne ayrıldım gerçekten,ama haketmiştimde değil mi? Hele şu haziran ayında tempo yoğundu.

Hepsi geçti işte, yeter ki Allah sağlık versin.

Havalarımızda çok sıcak geçiyor,deniz suyu sıcaklığıda temmuz ayını aratmıyor inanın.Geçen Pazar  tekneyle, sezonun ilk açılışını yaptık.Denizin rengi mavi yeşil arasıydı. Ve maskeyle  daldım bir ara, inanın yarım metre ilerisini görmem mümkün olmadı,çok bulanıktı. Nedendir anlamadım. Bu arada 5 ördek Karakum civarında turluyordu,biraz besleyince bana gösteri yaptılar.))

karakum sinop ördeklersinop karakumsinop dalgakıransinop sahilisinop dalgakıran içisinop

Ekim’den bu yana Sinop’u denizden görmemiştim,yine ne çok binalar yapılmış. Taş yığını olmuş. En çokda ensonda ki Karakum’un haline üzüldüm. Bina yıkık, topraklar kazılmış ,görünüşü içimi kararttı.

Balık tuttuk bir süre,istavrit ve mezgit vardı,birde tirsi geldi oltaya.Akşam üzeri baktım 4 kiloya yakın tutmuşuz,sonra akrabalarla paylaştık.

Sinop,  havanın güzel gitmesinden,okuların tatile girmesinden ve ramazanında 20 temmuzda başlayacağından sanırım, çok kalabalık. Akşam yürüyüşe çıktığımızda, Aşıkları yürürken zor ilerliyoruz.

Yaz geldi…Hava güzel…Ya sizin havanız nasıl? Önemli olan o…

Haberleri izlemesemde ,radyodan şehit haberleri geliyor kulağıma,çok üzülüyorum hepiniz gibi.((( Hele şehit ailelerinden birinin, ben oğluma bisiklet almadım ,düşüpte bir yeri incinmesin diye değişi, yüreğime ok gibi oturdu.(((((

Offf offf nediyeyim,sizler gibi bende ‘Başımız Sağ Olsun’ diyorum.Allah böyle acı kimselere yaşatmasın, anaların,  babaların,eşlerin,çocukların yüzü hep gülsün.Askerlik yaşı gelmiş gençlerimiz,güle güle davul zurnayla gittikleri yerlerden ,yine sağlam ,tek parça , gülen yüzlerle dönsünler inşallah…

Hep güzel haberleri duyduğumuz, günler diliyorum herbirinize…..

Hakkımda Nilgun

blank
Sinop'ta yaşayan, Sinop'lu bir bayanım. Gezmeyi, yüzmeyi, konuşmayı, sosyal aktiviteleri çok severim. İnsanlara yardımcı olmak beni çok mutlu eder.Ve tam bir Sinop Aşığıyım. Bu kadar yeterli mi?)))

İlginizi Çekebilir

blank

Sinop özlemi çekenler…..

Merhaba sevgili okuyucularım..Nasılsınız?Ben iyiyim çok şükür. Corona günlerinde yürüyüş yaparak, ya da tekneyle balığa çıkarak …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.