Yavru Kuş..

Ramazan geliyor şu son haftayı iyi değerlendirelim diye düşündüğümüzden, sabah kahvaltımızı çay bahçesinde yapalım dedik. Bu arada Cumartesi sabah ıda yine gemi geldiğini öğrendik. Arkadaşım gemi 29 kişilikmiş dedi. Olurmu öyle şey, kesin Sinop’a inecekler o kadardır, belki diğer yolcular gemide kalacaktır diye düşündüm.

Velhasıl biz saat 9.15 gibi iskelenin tam karşısında yerimizi aldık ve,   veeee bizim Yavru Kuş’u iskelede gördük.)))))

yavru kuşblank

Gemi miniminnacık birşeydi.)))32 yolcusuyla Karadeniz Turuna çıkmış Yunan bandıralı ve Yunanlı bir kaptanı olan bir gemiymiş.)))Biz gemiye küçük dedik ama, arkadaşım iç aksamının çok güzel olduğunu söyledi. Kütüphanesi mesela çok güzelmiş ve mis gibi ağaç kokuyormuş.

Ne ise biz sohbet ede ede, Minik Yavru Kuşu’da karşımıza alıp çaylarımızı yudumladık.)))(Bugün iskeledekide çok büyük görünüyor.Bir ara resmini çekip yayınlarım.)

Kahvaltı faslından sonra ,günlük rutin işlerimi yaptım, saat 16.00 da da bir tekne turuna daha çıktık.)))Cumartesi olduğu için tekne bulmakta zorluk çektik, yine bizim daha önce kiraladığımız tekneyle gittik.

ÇIRÇIR Koyuna gittik.O koyun adınıda dün öğrendim. Devamlı Çırçır Böcekleri öttüğü için adını öyle koymuşlar. Deniz hamam gibiydi. Bugün Kayra Bebek daha bir cesurca yüzdü.))))Hatta onu güldürdük bile.)))

çırçır koyucırcır koyutekne turublanksinopta tekne turukayra bebektekne turukayra bebekparonomik sinopblankblankkayra bebek

Ahh yeni cameramı su altı çekiminde kullansam ne resimler çekerdim ama malesef daha çok yeni, cesaret edemiyorum.Halbuki bu da su altı çekimi yapılıyor.

Ne ise 2,5 saat bir gemi turundan sonra yine dönüşe geçtik.Akşama misafirim vardı,yemekten sonra dışarı yürüyüşe çıktık ama ,yürümek mümkün değil. Masa bulma şansınız yok..Acaip bir kalabalıkla karşı karşıyaydık.. Bu arada Atatürk Anıtının önünde, geçen sene roportaj yaptığım Halit Yalçın’ın, Axe capoeira dans gösterisi vardı.Size anımsatmak için

https://nilguncabaci.com/2011/07/grupo-axe-capoeira/linki tekrar yayınlıyorum. Bu sene gösterideki çocukların yaş ortalaması çok küçüktü, Halit Yalçın’la sohbet ettiğimde,proje kapsamında, İstanbul’da ki,kimsesiz çocuklara eğitim veriyorlarmış. Çok güzel bir proje, Opet’te destekliyormuş.

Axe capoeira dans gösterisi

İşte böyle güzel ve sıcak bir günü geride bıraktık…Ve yine güzel sıcak, bir Pazar gününe Günaydın dedik…

Hepinize güzel pazarlar diliyorum.Sevgiler Sinop’tan.

Hakkımda Nilgun

blank
Sinop'ta yaşayan, Sinop'lu bir bayanım. Gezmeyi, yüzmeyi, konuşmayı, sosyal aktiviteleri çok severim. İnsanlara yardımcı olmak beni çok mutlu eder.Ve tam bir Sinop Aşığıyım. Bu kadar yeterli mi?)))

İlginizi Çekebilir

blank

Sinop özlemi çekenler…..

Merhaba sevgili okuyucularım..Nasılsınız?Ben iyiyim çok şükür. Corona günlerinde yürüyüş yaparak, ya da tekneyle balığa çıkarak …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.