HELESA & Hande Akın..

Ramazan etkinliklerimizin olmazsa olmazı, Helesa’yı da dün akşam gerçekleştirdik.Sanki bu akşamda devam edilecek diye duydum ama, ne derece doğru bilmiyorum.

Bu akşamın bir özelliği, Sayın Vural Etyemez’in şapkasını artık daha genç arkadaşımız olan Murat İlkılıç’a vermesi oldu. Belediye başkanımız Baki Ergül’de, şimdiye dek yaptığı çalışmalardan ötürü kendisine plaket vererek teşekkür etti.

devır teslım töreni-helesa ile ncabaci

helesa-murat ilkılıç ile ncabaci

Hep beraber helesa söyleyerek dolaştık. Gece Balıkçı Parkı’nın oradan başladı, Aşıklar’dan devam etti. Biz de daha sonra oradan ayrılıp yürüyüşümüzü gerçekleştirdik. Parklar o kadar kalabalıktı ki yer bulamadık desem mübalağa etmem. Biz de Elika Cafe’ye gittik.Hem müzik dinledik, hem sohbet ettik. Bu akşam yanımızda gençlerde vardı, birde baktık ki saat 1.30 olmuş. Gelip sahur yaptım ve yattım.))

helesahelesahelesahelesaimurat ilkılıçburcu,meralnilgun ,beyhanblank

 

Helesa’nın tekrar ne olduğunu ,neden yaptığımızı yazmayacağım, geçen sene yazmıştım, merak edenler oradan da okuyabilirler.

Ahh sevgili okuyucularım dün Sinop’u sel götürdü. Nasıl bir yağmur, gök gürültüsü, şimşek, dolu ,hortum derken bütün doğa üstü afetleri aynı gün ve zamanda yaşadık.

Kütüphanenin bahçesindeki söğüt ağaçı kökünden devrilmiş.Bazı evlerin alt katını sular başmış. Benimde balkon kapım açıktı ,bir ses duydum birden içeriye sanki birileri taş atıyor sandım, bu ne diye fırladım, meğer dolu yağıyormuş. Koca çakıl taşlarına benziyordu, herbiri. Korktum vallahi. Ve bu kadar sıcakların devamında olacağı belliydi. Dün gecede çok yağdı, şimşek çaktı, ama bugün birşey yok.Yine bunaltıcı sıcak. Allah sonumuzu hayır etsin…

Doğanın dengesini bukadar bozarsan, o da sana böyle dengesiz hareketler yapar. Hak ediyoruz yani…

Sevgili okurlarım, yeni köşe yazarımın resmini koyduk, yazısıda yakında hazır olacak.

Hande Akın’ı, daha önce siteme konuk oluşundan, Tv kanallarına çıkıp yaptığı söyleşilerden, Hürriyet gibi bazı ulusal basında yaptığı röportajlardan bazılarınız hemen tanımıştır eminim. Bir kaç gün içinde, yazılarıyla sizlerle olacak.

Enson Tv’ye çıktığı linki veriyorum.

http://www.handeakin.com/kanal-24-soz-hakki-programi-2-agustos-2012/

Bu da Hürriyetteki röportajı

http://www.handeakin.com/hurriyet-cumartesi-4-agustos-2012/

Benim önerim, hergün bu siteye göz atmanız ve istersenizde görüş ve dileklerinizi yazmanızdır.

Şimdilik bu kadar sevgiler hepinize.

Hakkımda Nilgun

blank
Sinop'ta yaşayan, Sinop'lu bir bayanım. Gezmeyi, yüzmeyi, konuşmayı, sosyal aktiviteleri çok severim. İnsanlara yardımcı olmak beni çok mutlu eder.Ve tam bir Sinop Aşığıyım. Bu kadar yeterli mi?)))

İlginizi Çekebilir

blank

Sinop özlemi çekenler…..

Merhaba sevgili okuyucularım..Nasılsınız?Ben iyiyim çok şükür. Corona günlerinde yürüyüş yaparak, ya da tekneyle balığa çıkarak …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.