İşte KADIN, Evde KADIN..

Sinop Ticaret ve Sanayi Odası Kadın Girişimciler Kurulu, 8 Mart Dünya Kadınlar günü çerçevesin de bugün,” Evde Kadın, İşte Kadın”konulu bir söyleşinin öncülüğünü yaptılar.
Televizyoncu -Gazeteci -Yazar TOBB Kadın Girişimciler Üst Kurul Üyesi Aynur Tartan ve Uzman Psikolog Perran Söğütlü konuşmacı olarak katıldılar.
Kar yağışlı olmasına rağmen yine de ilgi fena değildi. Sinop TSO Başkanı Erol Derici, Belediye Başkanımız ve Valimiz kısa bir konuşma yaptılar.
Sonrada biz bayan bayana, birazda erkekleri çekiştiren bir konuşma gerçekleştirince,biz gidelim de siz rahat konuşun diye salondan ayrılmayı uygun gördüler.)))))))

tso başkanı erol dericisinop belediye başkanıDSC06320DSC06313sinop TSO KADIN KURULUDSC06327
Aynur Tartan, İzmir Konak Belediye Başkanının eşiymiş,CNN Türk’de program yapıyormuş. Bize kısaca yaşantısını, çalışma şeklini anlattı. Kadının günümüzdeki yerinden bahsetti.Her işe kadının eli değmeli, ancak o zaman Türkiye kalkınır dedi.Sonra da Psikolog Perran Söğütlü, hazırladığı 3 sayfalık metni okuduktan sonra, bire bir sohbetler başladı.
Açıkçası bana bir katkısı olmadı. Çünkü biz artık o konumları aştık. Belki çok çok önceden olsa, sorular sorabilirdim psikologa ama, şu anda gerekli birşey yoktu.
Konuşma sonrası , çaylı kurabiyeli bir sohbet gerçekleşti.Ve bizlerde böylece 8 Mart Dünya Kadınlar gününü bugünden kutlamaya başladık.
İşte böyle sevgili günlük…Hergün bir etkinlik var Sinop’ta.Bende katılmaya çalışıyor,sonrada izlenimlerimi sizlere aktarıyorum..
Artık biraz dinlensem diyorum..
Şöyle biraz şehir dışına çıksam nasıl olur acaba?))))))
Gülşen’in dediği gibi Yatcaz , Kalkacaz…Yatcaz Kalkacaz… Hooop Ordayım…)))Orası neresimi????
Yarın size akıllı telefonumdan yazarım.)))İyi geceler şimdilik…
Hoşçakalııın…..
Not:Pardon yaa… 2 gün yoğun olacağımdan yazamam da, ama facebooktan ve twitterdan paylaşırım.

Hakkımda Nilgun

blank
Sinop'ta yaşayan, Sinop'lu bir bayanım. Gezmeyi, yüzmeyi, konuşmayı, sosyal aktiviteleri çok severim. İnsanlara yardımcı olmak beni çok mutlu eder.Ve tam bir Sinop Aşığıyım. Bu kadar yeterli mi?)))

İlginizi Çekebilir

blank

Calista Otelde 2. Gün

Merhaba tekrar, Calista Otel’de tatilimizin 2. Gününü anlatmaya devam edeyim. Rahat bir uykudan sonra sabah …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.