Çeken Akıntı….RİP

 

Değerli okuyucularım.

Bayramda ve sonrasın da hepimiz,  akın akın denizlere gideceğiz. Sayfamda daha öncede sizlere Rip olayından bahsetmiştim. Geçen gün facebook’ta bir arkadaşımın paylaştığı videoyu görünce, şimdi yine tam zamanı değip, aynı videoyu sizlerle paylaşıp, bir tehlike anında nasıl davranmanız gerektiğini bilmeniz açısından yayınlamak istedim.

Küçükkken bizi ailemiz Sinop için  arka deniz dediğimiz, Karadeniz’de hiç denize sokmazlar ve kuyu var orada insanı yutuyor diye korkuturlardı. Meğer onların kuyu diye düşündüğü,sık sık insanların boğulduğu yerde Rip(çeken akıntı)varmış. Geçte olsa öğrendik.Onun için ben ve çevrem her zaman ön denizde yani Bahçelerin, Aşıklar Caddesinin bulunduğu sahili tercih ederiz.

Sinop’a yeni gelen bir yabancı  olsam,arka deniz beni cezbederdi. Çünkü upuzun beyaza yakın bir kum ve taşsız deniz.Hele birde deniz durgunsa,ister istemez insanı cezbediyor olurdu.

Onun için, özellikle Karadeniz’de sık sık rastladığımız bu ‘çeken akıntıyı‘ öğrenin ve ne yapmanız gerektiğini bilin istedim.

Tehlikesiz ,huzurlu,eğlenceli  iyi tatiller.

Hakkımda Nilgun

Sinop'ta yaşayan, Sinop'lu bir bayanım. Gezmeyi, yüzmeyi, konuşmayı, sosyal aktiviteleri çok severim. İnsanlara yardımcı olmak beni çok mutlu eder.Ve tam bir Sinop Aşığıyım. Bu kadar yeterli mi?)))

İlginizi Çekebilir

blank

Calista Otelde 2. Gün

Merhaba tekrar, Calista Otel’de tatilimizin 2. Gününü anlatmaya devam edeyim. Rahat bir uykudan sonra sabah …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.