SİFAD & Reha Bilir…

Merhaba….
Nasılsınız.?Sinop bir güzel bir güzel…Maşallah Sinop’un havası da ,bizim havamızda çok iyi.Şu sıralar birde devamlı aktiviteler var, daha da hareketlendi yaşantımız.
Evet efendim, hava güzel olunca arkadaşım yine Dizdaroğlu Köyüne davet etti bizi.Tam köy usulü, ekmekler, cırıktalar, peksimetler yapılmış, hepsi organik, ardından yine kendi yaptıkları elma ve armut pekmezleri, tereyağlar, peynirler, zeytinler….Ooo bir de arkasından mevsimin son inciri gelince sofraya, herşey süper oldu. Ama tabii ben herşeyi dozunda yemek durumunda kaldım. Hele birde köye giderken Örsan Fabrikasına uğrayıp, 1 beden küçük pantolon alınca daha da dikkat etmem gerekti, yediklerime.))))
Köyün havası, oturması, sohbeti bir başka oluyor ya… Daha bir samimi, daha bir rahat sanki. İnşallah günün birinde param olursa köyün birinden arsa alıp , hem bahçe yapmak, hemde bir bungalow yaptırıp senenin birkaç ayı orada yaşamak, tavuk beslemek isterim. Bahçemde bir köpeğim de olmalı tabii…Şu anda isteklerimin başında, bu geliyor.Kısmet artık.

dizdaroğlu Köyüincir2013-10-24-16.41.282013-10-24-16.49.09
Dün köy dönüşü Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinin toplantı salonunda, SİFAD’ın tarafından Sinop’a davet edilip getirtilen, Dünyaca Ünlü fotoğraf sanatçısı Reha Bilir’in sunum ve söyleşisine gittik. 2,5 saat süren söyleşide, sanatçının çektiği fotoğraflardan hazırladığı sunumları izledik. Ve aktardığı bilgilerden de faydalanmaya çalıştık. Çalıştık diyorum, çünkü daha çok yeniyim. SİFAD’a üye olmak istediğimi bildirdim. Hemen üye yapmıyorlar. 4 ay bir süre tanıyorlar size, bu sürede siz fotoğraf çekip 80- 100 adet fotoğrafdan sunum hazırlayıp , derneğe sunuyorsunuz.Ve sanırım ondan sonra onay verirlerse, derneğe üye olabiliyorsunuz. Ben şimdi önkayıtlı durumdayım. Şubat sonu bir sunum yapacağım ve karar sonra verilecek. Ama bu arada ben Sinop Halk Eğitimi Merkezinde dernek Başkanı Erdoğan Purçlutepe’nin vereceği kursa yazıldım. Bir de 2 Kasımda, yeterli sayıda kursiyer olursa ,özel kurs açılacak, ona da yazıldım. İnşallah birşeyler öğrenip, sizlere daha iyi fotoğraflar sergileyebileceğim. En güzeli de kendi çektiğim fotoğrafları yağlıboya yapacağım. Bu çok iyi olacak.))
Yani anlayacağınız çok istediğim bir uğraş daha çıktı karşıma.Mutluyum.))

reha bilirreha bilirReha Bilirreha bilir- erdoğan purçlute
Şu sıralar epey faaliyetler var yine Sinop’ta.26 Ekim 2013 yani yarın, 2. Ada Koşusu ve Halk Yürüyüşü yapılacak. Hükümetin önünden başlayacak yürüyüş, İskele meydanı Atatürk Anıtı önünde son bulacak.)))Ay şimdi neden kısacık diye düşünmüş olabilirsiniz. Hükümetin önünden başlayan yürüyüş, Karakum yolunda devam edip, adanın arkasından doğru dolaşılıp İskele Meydanına gelinecektir. Yani 13km lik bu yolu yürümek isterseniz, yarın saat 9.30 da Hükümet Konağının önünde hazır olmanız gerekiyor. Benim 13 km yi yürümeye hem cesaretim yok, hem de vaktim. Çünkü yarın saat 13.00 de SKY Kulübünde olmam lazım, Başkan ve yönetim kurulu seçimleri var, ardından da bizim liseli kızlarla buluşacağım.
Bu akşam da Sinop Belediye Konservatuvarımızın icra çalışmaları başlıyor. İşte birden bire büyük bir yoğunluğun içine düşüverdik yine.)))
Güzel güzel…Çalışmak, desteklemek, birşeylerle uğraşmak çok güzel. Hem vaktin nasıl geçtiğini bilmiyorsunuz, hem de sizi zinde tutuyor..
Hepinize güzel hafta sonları diliyorum. Sevgiler Sinop’tan.

Not:Kapak ta ki fotoğraf SİFAD ‘den alınmıştır.

Hakkımda Nilgun

blank
Sinop'ta yaşayan, Sinop'lu bir bayanım. Gezmeyi, yüzmeyi, konuşmayı, sosyal aktiviteleri çok severim. İnsanlara yardımcı olmak beni çok mutlu eder.Ve tam bir Sinop Aşığıyım. Bu kadar yeterli mi?)))

İlginizi Çekebilir

blank

Sinop özlemi çekenler…..

Merhaba sevgili okuyucularım..Nasılsınız?Ben iyiyim çok şükür. Corona günlerinde yürüyüş yaparak, ya da tekneyle balığa çıkarak …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.