Ben dişi miyim? Bi’Tutam Tuz..

Dişi olmak kadın bedenine sahip olmak değil. Bunu bir süre önce anladım. Dişi enerjiyi de duydum, eril enerjiyi de… Birçok kitapta da okudum ne olduklarını, ama bazen duymak gerekiyor. Bazen sadece bir sözcük, küçücük bir adım dev değişimler, dönüşümler yaratabiliyor.
2005 yılında boşandıktan sonra çıktığım kişisel yolculuğumda bir çok şeyi başardım. Hepsini sıraya koydum. Tek tek üzerinde çalıştım. Bir soğanı soyar gibi soyuyorum kendimi her çalışmada. Şimdi sıra dişilikte, çünkü dişilik kadın olmanın ötesinde bir şey…Kadınlığı tam anlamıyla yaşamak, düzgün bir ilişkiye sahip olmak demek benim için.
Nasıl yapacağım, nereden ne öğreneyim derken Işıl Gence’nin Kuantum ve Dişilik Sanatı Semineri önüme çıkıverdi. Kaçırır mıyım? Işıl’ı Transformalnefes koçu olarak tanımıştım zaten. Esra Ekren de kaçırmamam gerektiğini, hatta kesinlikle gitmem gerektiğini söyleyince soluğu seminerde alıverdim.
Meditasyonlar, sorular, korkular, duygular, kahkahalar, eğlence bu seminerin birer parçası… 0-7 yaş arası bilinçaltımıza kodladığımız düşüncelerle yaşıyoruz hayatımızı ve o dönemde yaşadığımız korkular ve daha sonra yinelerek hayatımızın birer parçası olan korkularımızın izdüşümleri duygularımızla yaşayıp gidiyoruz, ta ki farkedip tekere bir çomak sokana kadar. O çomaklar da önümüzde açacağımız kapıların anahtarları. Bu seminerde çok güzel anahtarlarımız oldu. Kısa meditasyonlar yaptık, hem de güçlü enerjilere bıraktık kendimizi. Nasıl dişi olabiliriz, nasıl ilişkimizi daha dengeli yaşarız, nasıl bir ilişkiye başlayabiliriz, hepsinin cevabını aldık. Bu arada şaşkınlıkla seminerde anlatılan her korkuyu hayatımın bir döneminde yaşadığımı ve kitabımda yazmış olduğumu farkettim. Meğer benim kitap sandığımdan daha doluymuş.
Bir ara ortaya koca bir cadı kazanı kurduk sembolik olarak. Korkularımızı, kurtulmak istediğimiz ne varsa içine atıp yaktık. Kısaca eğlenirken kurtulduk bizi yaşamdan alıkoyan her şeyden.
Şimdi önümde açılmış kapıların tam eşiğinde duruyorum. Eşikten geçmek için yapmam gereken ödevler var. O yüzden kısa kesiyorum bu yazıyı, bu arada hepinize sevgiyle gitmenizi tavsiye ediyorum. Işıl Gence hem Ankara’da, hem İstanbul’da çalışmalar yapıyor. Sevgili kadınlar, hayatınızı tam anlamıyla keyfiyle yaşamak için kendinize bu semineri hediye edin, pişman olmayacaksınız. Benden demesi, sizden denemesi…
Banu Conker..

Hakkımda Nilgun

Sinop'ta yaşayan, Sinop'lu bir bayanım. Gezmeyi, yüzmeyi, konuşmayı, sosyal aktiviteleri çok severim. İnsanlara yardımcı olmak beni çok mutlu eder.Ve tam bir Sinop Aşığıyım. Bu kadar yeterli mi?)))

İlginizi Çekebilir

blank

2017 geldi…Bi’Tutam Tuz..

Günaydın sevgili nefes dostu, Büyük umutlarla beklediğimiz 2017 en sonunda geldi ve ilk saatlerde yine …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.